79 lira verdi, 32 bin aldı

Hafik ilçesine bağlı Karlı köyünde çiftçilik yapan Halis Çekmelik’in, ev ve ahırında çıkan yangınla hayatı karardı. Ancak Çekmelik’in 79 lira yatırarak yaptırdığı sigorta, 32 bin lira ödeyerek çiftçinin yaralarına merhem oldu.

79 lira verdi, 32 bin aldı

YÜKSEL MENEKŞE

Hafik’e bağlı Karlı köyünde yaşayan Halis Çekmelik’in altlı üstlü olan ev ve ahırında Ağustos ayında yangın çıktı. Can kaybı yaşanmayan yangında büyük maddi hasar oluştu. Ev eşyalarını ve ahırda bulunan yem ve malzemelerini yangına teslim eden Çekmelik’in hayatı karardı. Ancak Halis Çekmelik, 8 ay önce Ziraat Bankası Hafik Şubesinden çektiği bireysel kredinin sunduğu yangın sigorta ürünü, çiftçinin yarasına merhem oldu. 79 lira ödeyerek poliçesini alan Halis Çekmelik, yangın sonrası bankadan 31 bin 950 lira sigorta parası aldı.

Çekmelik, ‘’Varım yoğum neredeyse hepsi gitmişti yangında. Bir çok yere müracaat ettim ancak önemli sonuçlar alamadım. Kredi çektiğim dönemde Mustafa Şahin isimli çalışan bana bu sigortadan söz etmiş ve önermişti, bende kabul etmiştim. Daha sonra bu sigorta aklıma geldi ve bankaya müracaat ettim. Zararım karşılandı. İnsanların başına ne geleceği belli değil. O nedenle sigortanın önemini ben anladım’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 05:50

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER