50 bin liralık hibenin başvuru süresi uzatıldı

Kendi işini kurmak isteyen engellilere yönelik verilen hibenin başvuru süresi 29 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldı. Geçtiğimiz günlerde ise kendi işini kurmak isteyen engelli ve eski hükümlülere İŞKUR tarafından yapılan 36 bin liralık hibe 50 bin liraya kadar yükseltilmişti.

50 bin liralık hibenin başvuru süresi uzatıldı

Mehmet TIRPAN

Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hikmet Canpolat, Kendi işini kurmak isteyen engelli bireylere verilen 50 bin TL hibe desteği başvuru süresinin 29 Aralık 2017 tarihine kadar uzatıldığını söyledi.

Kendi işini kurmak isteyen engelliler için büyük bir fırsat olduğunu belirten Canpolat; “Engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan engellilerin mesleki eğitim ve rehabilitasyonu ile işe ve işyerine uyumlarının sağlanması ve kendi işini kurmaları için hazırlanacak projelere destek verilecektir” dedi.

Verilecek desteğin amacının, engelli ve eski hükümlülerin kendi işlerini kurmasına ve engellilerin mesleki eğitim alarak istihdam edilmeleri ve rehabilitasyonlarına yardımcı olmak olduğunu vurgulayan Canpolat; “Engellilerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, Eski hükümlülerin kendi işini kurmalarına yönelik projeler, Engellinin iş bulmasını sağlayacak destek teknolojilerine yönelik projeler, Engellinin işe yerleştirilmesi, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasına yönelik projeler, Engellilerin istihdam edilebilirliklerini artırıcı mesleki eğitimine yönelik projeler ve Korumalı işyeri desteğine yönelik projeler desteklenecek. Engellilere yönelik çalışma yapan bütün sivil toplum kuruluşları, işyerleri, üniversiteler, belediyeler ve kamu kurumları ile kendi işini kurmak isteyen engelliler projelerini 29 Aralık 2017 tarihine kadar hazırlayıp Sivas Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze teslim edebilirler” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER