“30 bin ton çöp toplandı”

“30 bin ton çöp toplandı”

Sivas İl Özel idaresi yaşanabilir bir köy hayatı ve sağlıklı bir çevre için 30 bin ton çöpü doğaya zarar vermeden topladı .

Sivas İl Özel İdaresi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, daha yaşanabilir bir köy hayatı ve sağlıklı bir çevre için çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. Genel Sekreter Kadir Algın, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ahmet Yiğit ve personelleri ile bir araya gelerek, 2021 yılında yapılan faaliyetler hakkında bilgi aldı.

668 ADET KÖYDE EVSEL KATI ATIĞI TOPLANDI

Çevre hizmetleri birimi, çevre denetimi birimi ve hayvanların korunması hizmetleri birimi gibi alanlarda çalışmalarına devam eden Sivas İl Özel İdaresi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, atığın toplanması, taşınması, geri kazanılması, bertaraf edilmesi, bertaraf sahalarının kapatılma sonrası bakımı ve bu tür faaliyetlerin gözetim, denetim ve izlenmesi işlemlerini kapsayan faaliyetleriyle başarılı bir çalışma ortaya koyuyor.

30 BİN TON ÇÖP TOPLANDI

“Temiz çevre ve daha yaşanılabilir bir köy hayatı” hedefiyle yerleşim yerlerinde çevre temizliğine önem veren Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 2021 yılı itibariyle 668 köyde 102 bin 344 kişinin evsel katı atığı toplandı. 7 bin 191 adet çöp konteyneri ile il genelinde halkın yüzde 70,41 ‘ine hizmet verilirken, bu hizmetler sonucu 30 bin ton çöp doğaya zarar vermeden toplandı. Sivas İl Özel İdaresi imkânlar ölçüsünde evsel ve katı atık toplama hizmetini nüfusa bakılmaksızın zamanla tüm köylere yaygınlaştırmayı planlıyor. (İHA)

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER