276 milyon 978 bin TL’lik bütçe Sivas’a kazandırıldı

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, 2017 yılı içerisinde 276 milyon 978 bin liralık bütçeyi Sivas’a kazandırdıklarını söyledi.

276 milyon 978 bin TL’lik bütçe  Sivas’a kazandırıldı

Mehmet TIRPAN

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, “2017 yılı içerisinde gerek kendi bütçemiz, gerekse bakanlık tarafından aktarılan kaynaklar ve KÖYDES tarafından verilen ödeneklerle bu yıl 276 milyon 978 bin liralık bir bütçeyi Sivas’ımıza yatırım olarak kazandırmış olacağız” dedi.

İl Genel meclisinin Kasım ayı toplantılarına konuk olan Kaya: “Eldeki imkânı, parayı yatırıma dönüştürdük. Yani bir kuruş dahi şurada beklesin, şurada kalsın, şurada faize yatıralım gibi düşünce içerisine kesinlikle girmedik. Elimizde ne kadar paramız varsa hepsi yatırıma programlandı ve harcandı. Harcama oranları da ödemeler yapıldıkça artacak. Çünkü Kasım ve Aralık ayı ödeme ayı. 2017 yılının son aylarına gelmiş bulunuyoruz. Çok büyük bir rahatlıkla ve gönül ferahlığıyla ifade edebilirim ki Sivas İl Özel İdaresi, Türkiye sathında yapılan çalışmalar ve iş yürütebilirliği ortaya konulduğunda Türkiye’deki en hızlı çalışan en çok üreten en başarılı Özel İdare olmaya adaydır. Tabi bu başarının arkasında karar mekanizmasının ve yürütmenin hızlı bir şekilde birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesinden kaynaklanmaktadır. Bununla beraber bir hakikati de ifade etmek lazım. Sivas gerçekten geniş bir coğrafya, zor bir coğrafya. İl Özel İdaremiz hem şehir merkezinde hem ilçelerimizde hem de kırsal alanda çok büyük bir faaliyet yürütüyor. Aslında ilimizin lokomotifi Sivas İl Özel İdaresi’dir desek hiç de abartmış olmayız. Bu nedenle bir kez daha sizlere teşekkür ediyorum. Merkezin dışında kırsalda hizmet yürütmek gerçekten zor. İlçelerden geliyorsunuz. 8 bin km’lik bir yol ağına sahip olmamız,  bin 233 köy, 800 mezraya sahip olmanın, dağınık bir yerleşim yapısına sahip olmanın bizim açımızdan getirdiği zorluklar bunun en büyük göstergeleri. Böylesine zor bir yüz ölçümde, çetin iklimde ve engebeli şartlarda hizmet vermek gerçekten büyük bir fedakârlık istiyor” ifadelerini kullandı. Konuşmaların ardından İl Genel Meclisi üyelerinin sorularını cevaplayan Kaya, 2018 yılında da gayretli ve hummalı bir şekilde çalışmalara devam edileceğini de aktardı.

 

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2017, 05:35

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER