23 güne iki Avrupa şampiyonluğu sığdırdı “SİVASLI CANER’İN MÜTHİŞ BAŞARISI

23 güne iki Avrupa şampiyonluğu sığdırdı  “SİVASLI CANER’İN MÜTHİŞ BAŞARISI

Sivaslı halterci Caner Toptaş, Kosova ve Arnavutluk'ta 23 günde çıktığı iki ayrı turnuvada, Avrupa şampiyonu olarak önemli bir başarıya imza attı

Haltere 4 yıl önce başlayan Ahmet Ayık Spor Lisesi öğrencisi 16 yaşındaki Toptaş, 23 Eylül'de Kosova'nın başkenti Priştine'de düzenlenen 15 ve 17 Yaş Altı Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası'nda 56 kiloda podyuma çıktı.

Toptaş, koparmada 107 kilo, silkmede 128 kilo, toplamda da 235 kiloluk dereceleriyle 3 altın madalya ile Avrupa şampiyonu oldu.

Arnavutluk'un başkenti Tiran'da 15 Ekim'de başlayan Avrupa Gençler Halter Şampiyonası'nda da Türkiye'yi temsil eden Toptaş, şampiyonanın ilk gününde 56 kiloda koparmada 110 kilo kaldırarak altın madalyaya uzandı. Toptaş, silkmede 128 kiloyla 4'üncü, toplamda da 155 kiloya ulaşarak Avrupa ikincisi oldu.

Kariyerini 23 günde iki kez Avrupa şampiyonluğu ile süsleyen genç sporcu, Eski 4 Eylül Stadyumu altında bulunan salonda olimpiyat şampiyonluğu hedefine ulaşmak için yoğun çalışma temposunu sürdürüyor.

Haltere başladıktan 2 yıl sonra ilk Avrupa şampiyonluğunu elde ettiğini belirten Toptaş, bu yıl Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenen Dünya Yıldızlar Halter Şampiyonası'nda 56 kiloda şampiyonluğu az farkla kaçırarak üçüncü olduğunu dile getirdi.

Antrenörlerinin desteğiyle iki kez Avrupa Şampiyonu olduğunu aktaran Toptaş, "Hocalarıma ve milli takım antrenörlerime çok teşekkür ediyorum. Yoğun bir antrenman sürecinden geçtim. 2018 yılında Yıldızlar Olimpiyat Şampiyonası var. Allah'ın izniyle orada şampiyon olmayı istiyorum. Daha sonraki hedefim ise 2020 olimpiyatları." diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 05:00

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER