22 bin 406 çocuk için 9 milyon TL ödeme yapıldı

Sivas’ta Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nün verilerine göre son 3 yılda doğum yardımı kapsamında 22 bin 406 çocuk için ailelere 9 milyon 798 bin lira yardımda bulunuldu.

 22 bin 406 çocuk için  9 milyon TL ödeme yapıldı

SÜMEYRA DENİZ

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Harun Tan, Sivas´ta doğum yardımı kapsamında ailelere verilen destekleri anlattı. Bakanlığın doğum yardımı uygulamasını 2015 yılında başlattığını ifade eden Tan, bu yardımdan yararlanmak isteyen ailelerin kurumlarına başvurmaları gerektiğini kaydetti.

Tan, “Bakanlığımız 2015 yılından bu yana  doğum yardımı adı altında vatandaşlarımıza destek oluyor. Uygulama kapsamında birinci çocuğa 300 lira, ikinci çocuğa 400 lira, üçüncü ve sonraki çocuklar için de 600 lira doğum yardımı yapılıyor.  Vatandaşın doğum yardımı alması için bize müracaat etmesi lazım. Çocuk, nüfusa tescil edildikten sonra buraya müracaat ediliyor. Biz bütün işlemlerini buradan yapıyoruz. Türk vatandaşı olan herkes ekonomik durumuna bakılmaksızın bu yardımdan faydalanabiliyor. Bir seferlik veriliyor, annenin hesabına yatıyor” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2018, 04:07

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER