2 Yardım Tırı İdlib’e doğru yola çıktı

2 Yardım Tırı  İdlib’e doğru yola çıktı

ADNAN HASAN FİŞENK

İçişleri Bakanlığı’nın öncülüğünde ve AFAD’ın koordinesinde başlatılan yardım kampanyası ile 2 tırdan oluşan oluşan yardım malzemeleri Sivas tarihi kent meydanından İdlib’e doğru yola çıktı.

Yardımların hazırlanmasında emeği geçen Hayrat İnsani Yardım Derneği adına açıklamalarda bulunan Sivas İl Temsilcisi Kadir Darıcık; “Suriye krizinin ilk çıktığı günden itibaren gerek Türkiye’de mülteci konumunda olan Suriyeli kardeşlerimize gerekse Suriye’de kalıp oralarda kalan ihtiyaç sahiplerine yardımlarımız devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda sınıra doğru ciddi bir göç dalgası başlamış durumda biz de buna duyarsız kalmayarak 2 hafta önce başlattığımız kampanya yardımlarımızı topladı. Yaklaşık 50 ton un, 5 bin kışlık elbise ayakkabı ve yardım malzemeleri hazırladık ve bunlarıda Sivas’ta yola çıkarıyoruz”dedi.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise; “ Bu çığlığa duyarsız kalmayarak yardımlarını esirgemeyen herkese teşekkür ediyorum. Türk milleti inancı gereği yardım edecek ve etmeye de devam edecektir. Sadece Suriye’de değil Dünya’nın neresinde bir madur mazlum varsa biz ensar muhacir kardeşliği gereği yardımlarımıza devam edeceğiz. İç İşleri Bakanlığımızın talimatlarıyla birçok sivil toplum örgütleri bu çalışmanın içerisinde yer alıyor. Bizler de hayat Ağacı derneği olarak bu çalışmanın içerisindeyiz. Biz Bu coğrafyada güçlü olmak adına hem içte hemde dışta tarihin bize verdiği misyon gereği bir olacağız beraber olacağız ve yardıma muhtaç olanlara yardım etmeye devam edeceğiz”dedi.

Konuşmların ardından yapılan dualarla yardım tırları Sivas’ta İdlib’e doğru yola çıktı.


SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER