2 bin 592 liralık eşya unutuldu !

Kimisi haç kıyafetini unuttu, kimisi çizmesini. Unutulan eşyalar arasında en dikkat çekenler ise mutfak eşyası ve hacamat takımı oldu. Sivas PTT Baş Müdürlüğü değeri yaklaşık 3 bin TL civarında olan yüzlerce eşyayı ise satışa çıkardı.

2 bin 592 liralık eşya unutuldu !

Hüsne AKKAYA

 

Bay, bayan ve çocuk hac elbisesi,  Afgan şapkası, Rusça öğrenme seti, rende, nişan elbisesi, hacamat takımı,el blenderi bu ve buna benzer unutulan eşyalar  PTT tarafından satışa çıkarıldı.Özellikle internet üzerinden alışveriş imkanı sağlayan firmaların  müşteriye gönderdiği ya da, vatandaşların gönderdiği kişisel eşyaların alıcısı tarafından alınmaması durumunda ortada kalan eşyalar, 6 ay boyunca PTT’de bekletildikten sonra satışa  çıkarılıyor.

PTT müdürlüğü satış için ilk olarak bir komisyon oluşturuluyor ve eşyaların değeri tespit ediliyor. Tespit sonrası eşyalar, üç ay bekleme süresinin ardından üç ay da ilan süresi için bekliyor. Altı ayın sonun da satışa çıkarılan eşyaların paraları ise olası durumda sahibi gelirse diye  bir yıl bekletiliyor.Sivas’ta şuana kadar unutulan eşyanın değeri ise  2 bin 592 lira oldu.

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2017, 04:25

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER