10 bin kişilik yurdun ihalesi yapıldı

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Türkiye’de ilk ve tek olan 10 bin kişilik yurdun ihalesinin 03 Ekim 2017 tarihinde yapıldığını önümüzdeki günlerde yüklenici firma ile sözleşme yapılarak yer teslimi yapılacağını açıkladı.

10 bin kişilik yurdun  ihalesi yapıldı

Mehmet TIRPAN

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sivas’ta tek seferde yapılan en büyük projelerden biri olan 10 bin kişilik öğrenci yurdunun ihalesinin 3 Ekim Salı günü yapıldığını önümüzdeki günlerde sözleşme yapılarak çalışmalara başlanacağı müjdesini verdi.

Türkiye’de eşi benzeri olmayan yurt projesiyle birlikte Sivas’a 276 milyonluk yatırım yapıldığını vurgulayan Kaya: “Sivas’ta artık barınma ile ilgili sorun kalmayacak. İlimize gelen öğrenciler son derece düzgün ve konforlu yurtlarda kalabilecekler. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz önderliğinde İdaremizin eğitim yatırımlarına büyük önem veriyor” dedi.

Okullarda yapılan bakım onarım çalışmalarında aksaklık olmadığını da aktaran Kaya “Bakım onarım ve yenileneme çalışmalarımız eğitim öğretim dönemine yetiştirildi. 174 okulumuzda onarım çalışması yaptık ve 3 yeni yapım projemiz tamamlandı. Devam eden çalışmalarımız çevre düzenlemesi çalışmaları olduğu için eğitimi aksatmayacak şekilde devam edecek. Eğitim yatırımlarımızın yanı sıra Kültür merkezi inşaatımızda da çalışmalarımız sürüyor. İnşaat bittiğinde Sivas’ın ihtiyacına cevap verecek güzel bir eser ortaya çıkacak” ifadelerini kullandı.

276 MİLYONLUK YATIRIMI ŞEHRİMİZE KAZANDIRACAĞIZ

Eğitim yatırımlarının yanı sıra 276 Milyonluk yatırımı da Sivas’a kazandıracaklarını vurgulayan Genel Sekreter Kaya: “Sivas İl Özel İdaresi olarak 2017 yılında bin 538 projeyle birlikte toplam 276 milyonluk yatırımı şehrimize kazandırmak için çaba sarf ediyoruz. Şuana kadar 925 projeyi hayata geçirdik. Bugün itibariyle fiziki gerçekleştirme oranı %73 seviyesindedir” dedi.

Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün yaptığı çalışmalara da değinen Kaya: “İlimiz genelinde 474 km yolun onarım stabilizesini, 310 km yolun I. kat asfaltını, 800 km yolun da II. kat asfalt çalışmasını tamamladık. 60 adet sanat yapısını şehrimize kazandırırken 1 milyon 130 bin m² kilitli parke taşını da köy muhtarlıklarımıza teslim ettik. Bu sayılar yılın sonuna kadar program dâhilinde daha da artacaktır. İçme suyu projelerinde ise 101 proje tamamlandı. Yıl sonuna kadar içme suyu projelerimizin tamamını gerçekleştireceğiz. Ayrıca 340 su deposuna da otomatik klorlama cihazlarını takarak, vatandaşlarımızı sağlıklı içme suyuna kavuşturmaya gayret gösterdik. 33 köyümüzde ise kanalizasyon çalışmasını tamamladık. Bunun yanı sıra bu sene Tarım İl Müdürlüğümüzle birlikte 5 adet tarımsal proje uyguluyoruz. Bu hafta içerisinde de ‘Süt Soğutma Tankları’nın dağıtımını gerçekleştireceğiz” ifadelerine yer verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2017, 03:21

Sivas Memleket


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER