ELLER GİDER MERSİN'E BİZ GİDERİZ …….

Yerli otomobil için Erzurum’da kampanya başladı. Şehir bir olup, kenetlenip, fitneyi, dedikoduyu bir kenara bırakarak yerli otomobil Fabrikasının Erzurum’a kurulması için kampanya başlattı. Valisi, Belediye Başkanı, Ticaret Odası, Ticaret Borsası kısacası tüm dadaşlar fabrika için bir ve beraber oldu.

 

PEKİ, YA SİVAS?

 

Padişahım çok yaşa kelimeleri ile bir birimizi avutmaya devam ediyoruz. Hızlı tren inşaatını yürüten müteahhit işi durdurur kimsenin sesi çıkmaz, Lojistik köy kuracağız denir, sürekli yer değişikliğinden dolayı inşaatına başlanamaz, Et ve Süt kurumunu yaptık işletemeyiz, Nuri Demirağa organize sanayi sitesi “Kuracağız temellerini de Nisan’da atacağız” denir atılmaz, “İkinci Üniversite Meclisten geçti aha bugün aha yarın açıyoruz” lafları artık bizleri yordu. Bizde var mı bir kampanya, duyan var mı.? Mübarekler, yemek pişmeden kokusu gelir mi insanın burnuna. Biz yemeği pişirmeden kokusundan bil bakalım hangi yemek pişiyor sorusu gibi oluyor.  

 

Hep anlatırlar hani. Dönemin Başbakanı Süleyman Demirel’in yanına Sivaslı ve Kayserili heyet ziyarete gider.

 

Demirel’e sorarlar: “Efendim ilk önce makama hangi heyeti alalım.” diye sorarlar

 

Demirel ise “ İlk önce Sivaslıları alın onlar nede olsa tayinden başka bir şey istemezler ama Kayserili iş, aş, yatırım ister onların işi uzun” der.

 

Sanki Sivas’ın özeti bu.

YORUM EKLE