Yöresel lezzetlere esnaf tepkisi

Sivas’ta ‘Yöresel lezzetler’ adı altında açılan iki satış noktasına Sivas esnafı tepkili. Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal, bu tip satışların Sivas esnafını sıkıntıya soktuğunu belirterek kapatılmasını istedi.

Yöresel lezzetlere esnaf tepkisi

Sivas’ta iki ayrı bölgede açılan ‘Yöresel Lezzetler’ satış noktaları Sivas esnafının tepkisini çekiyor. Sivas Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanı Beşir Köksal, bir açıklama yaparak buraların kapatılmasını istedi. Bu satış yerlerinin Sivas esnafının işlerini olumsuz yönde etkilediğini belirten Köksal, esnafın sıkıntı çektiğini ifade etti. Köksal yaptığı açıklamada, ‘’Esnaf odaları birliği olarak görevimiz esnaf ve sanatkârlarımızın haklarını aramak. Bugünlerde yöresel ürünler adı altında çeşitli yerlerde işyeri açılmakta. Bir ilde esnaf ve sanatkâr huzursuz ise o ilde istikrardan bahsetmek de biraz zor olur. Devletimiz hükümetimiz esnaf ve sanatkârlarımızı ayakta tutmak için çeşitli yasal düzenlemeler yapıyor, kredi imkânları sunuyor. Bu konuda esnaf ve sanatkâr adına teşekkür ediyorum. Sivas’ta, yöresel lezzetler adı altında çeşitli işyerleri açılmaya başlandı. Esnaf ve sanatkârımız zaten sıkıntılı. Zaten çekini senedini vergisini ödeyemiyor. Hükümetin sunduğu imkânlarla ayakta duruyor. Sivas zengin bir il değil. Bu işyerlerinde bütün illerin yöresel ürünleri satılmakta. Zaten burada satılanlar ilimizdeki esnaflar tarafından satışı yapılan ürünler. Geçici olarak yer kiralıyorlar ve esnafımızı zor durumda bırakıyorlar. Yetkililere sesleniyorum. Bu işyerlerine müsaade edilmemesi gerekiyor. Vatandaşlarımız ister istemez merak sarıyor ve alış verişlerini buradan yapıyorlar. Bunlar vergi veriyorlar mı onu da bilmiyorum ama verseler dahi kendi illerindeki vergi dairelerine ödüyorlar. Sivas’tan para kazanıp başka illere vergi veriyorlar. Bunlara müsaade edilmemesi ve açılan bu satış noktalarının kapatılmasını talep ediyoruz’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
 SİVAS AŞIĞI
SİVAS AŞIĞI - 2 yıl Önce

HER YAPILANI BOZUN HER ŞEYE KARŞI ÇIKIN.30-40 YILDIR İŞGAL ETTİĞİNİZ KOLTUKLARINIZLA SİVASLININ ÜSTÜNE ÇÖREKLENDİRDİĞİNİZ KÜFLENMİŞ KORUMA ZİHNİYETİNE GÜZELİM MEMLEKETİ MAHKUM EDİN. SOSYETE PAZARINI ZABITA İLE BASIN, VALİLİĞİN İZİN VERDİĞİ ETKİNLİKLERİ İPTAL ETTİRİN. NİYE ?KİBİRLİ ESNAF KENDİNE MAHKUM HALKI BİRAZ DAHA KAZIKLASIN DİYE.AÇTIRMADIĞINIZ PAZAR İÇİN İNSANLAR KAYSERİ'YE TOKAT'A GİDİYOR.OLAN BU MEMLEKETİN GARİBANINA OLUYOR.ADAM DÖVER GİBİ SATIŞ YAPAN SÖZDE ESNAF FAKİRİ KAZIKLIYOR.

SIRADAKİ HABER