Vali Ayhan, Kaymakamlarla Bir Araya Geldi

Her ay olağan olarak yapılan, ilçedeki çalışmaların ve ilçelerin genel durumunun görüşüldüğü Kaymakamlar Toplantısı ile Sivas İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Merkezi Toplantısı, Vali Salih Ayhan başkanlığında yapıldı.

Vali Ayhan, Kaymakamlarla Bir Araya Geldi

ŞEREF GÜLMEZ

Her ay olağan olarak yapılan, ilçedeki çalışmaların ve ilçelerin genel durumunun görüşüldüğü Kaymakamlar Toplantısı ile Sivas İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Merkezi Toplantısı, Vali Salih Ayhan başkanlığında yapıldı.İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Merkezi Toplantısında, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan ve İl Jandarma Komutanı Alb. İdris Tataroğlu’nun sunumu ile ilçelerde güvenlik ve asayiş konularında dikkat edilmesi gereken hususlar ile merkez üyelerince koordinasyon gerektiren konular görüşüldü.İl Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Merkezi Toplantısı'nın ardından başlayan kaymakamlar toplantısında konuşan Vali Salih Ayhan, halkın can ve mal güvenliğini tehdit eden, çevre kirliliğine yol açan ve estetiğine uygun olmayan tüm metruk binalarının mevzuat çerçevesinde yıkılması ve enkazlarının kaldırılması talimatını verdi.Trafik güvenliği konusunda vatandaşların huzurlu ve güvenli bir ortamda seyahat etmelerini çok önemsediklerini ifade eden Vali Ayhan, trafik düzenleme ve güvenliği konusunda ilgililerin gereken tedbirleri almasını, çakar lamba, siren ve benzeri ışıklı veya sesli cihazların mevzuatta belirlenenler araçların dışında kullanımına müsaade edilmemesini istedi.

“Geleceğe Nefes” Olmalıyız

Vali Ayhan, ülkemizde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, toplumun bütün kesimlerinin çevreye olan duyarlılıklarına katkı sağlamak ve toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak amacıyla; 'Geleceğe Nefes' sloganıyla 11 Kasım tarihinde ülke genelinde uygulanacak ve ilimizde de büyük ilgi gören fidan dikimine tüm kaymakamların önem vermesi gerektiğini söyledi.Eğitimde Sivas'ın hak ettiği yere gelmesi gerektiğini kaydeden Vali Ayhan, "Eğitimde olağanüstü yatırımlar yapıldı. Artık hiç bir mazeretimiz olamaz. Eğitimde iyi olursak her alanda başarılı oluruz. Tüm kaymakamlarımızdan bu konuda daha duyarlı olmasını, merkezden uygulanacak projelere destek ve/veya ek olacak özel çalışmalar yapmalarını istiyoruz." dedi.Vali Ayhan, yaklaşan kış mevsimi öncesi de gerekli tedbirlerin alınmasını da isteyerek, özellikle yaşlılarımızın ve bakıma muhtaç ailelerimizin her durumundan haberdar olunmasını ve devlet şefkatinin her daim hissettirilmesini istedi.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER