Doğal gaza zam yok

Kış şartlarının çetin geçtiği Sivas’ta doğal gaz tüketimi de ciddi oranda artış gösterdi. SİDAŞ Bölge Müdürü Hüseyin İnan Yıldırım “Vatandaşlarımız rahat olsun. Doğal gaz için zam şuan için gündemde değil” dedi.

Doğal gaza zam yok

Aksa Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (SİDAŞ) Bölge Müdürü Hüseyin İnan Yıldırım, vatandaşa müjdeli haberi verdi. Yoğun geçen kış şartlarıyla birlikte doğal gaz tüketiminin artması zam konularını da gündeme getirdi. Vatandaşlara müjdeli haber veren Sidaş Bölge Müdürü Hüseyin İnan Yıldırım, “Doğal gazda zam düşünülmüyor” dedi.

Son günlerde artış gösteren benzin ve motorin fiyatlarının ardından doğal gaza da zam geleceği endişesini taşıyan vatandaşlar için açıklamada bulunan Yıldırım, “Sivas soğuk ve çetin kış şartlarını taşıyan bir il. Vatandaşlarımız da son günlerde zam mı gelecek endişesi taşıyordu. Buradan müjdeli haberi vermek gerekirse şuan için herhangi bir zam konusu gündemde yoktur. Yani doğal gaza zam yapılmayacak. Fiyat düzenlemeleriyle ilgili herhangi bir çalışma yapılmadı. Yeni yılda da yapılacağı beklentisini taşımıyoruz. Her yılın Ocak ayında bu beklentiler artsa da şuan için ortada net bir veri bulunmuyor. Bu da doğal gazda zam yaşanmayacak anlamı taşıyor” ifadelerini kullandı.

AÇIKLAMA YÜREKLERE SU SERPTİ

Isınma konusunda ciddi para harcayan Sivaslılar, gelirin büyük çoğunluğunu bu yönde harcıyordu. Sivas Doğalgaz Dağıtım A.Ş. (SİDAŞ) Bölge Müdürü Hüseyin İnan Yıldırım’ın doğal gaza zam yok açıklaması adeta yüreklere su serpti.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 05:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER