Yozgat’ta taşımalı eğitime kar engeli

YOZGAT’ta, kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim sistemindeki okullarda eğitime bir gün ara verildi. Bir çok öğrenci tatil kararını okullarında öğrendi..

Yozgat’ta taşımalı eğitime kar engeli

YOZGAT’ta, kar yağışı nedeniyle taşımalı eğitim sistemindeki okullarda eğitime bir gün ara verildi. Bir çok öğrenci tatil kararını okullarında öğrendi.
Yozgat’ta dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı, akşam saatlerinde tipiye dönüştü. Tipi şeklinde devam eden kar yağışı nedeniyle Yozgat Valiliği dün saat 23.00 sıralarında taşımalı eğitim sistemine dahil okulların tatil olduğunu duyurdu. İl ve ilçe merkezlerinde ise okullarda eğitimin devam edeceği bildirildi. Şehir merkezinde öğrenciler hava aydınlanmadan okullarının yolunu tuttu. Ancak taşımalı sistemle zor şartlarda okullarına ulaşan öğrenciler, derse başlamadan ilk, orta ve lise dengi okulların tatil olduğu haberini aldılar.
Sabah öğrencileri okullara taşıyan servis şoförleri ve veliler ise tatil kararının zamanında alınmamasına tepki gösterdi. Okullarına ulaşan öğrenciler tekrar evlerine dönmek için servislerini ve velilerinin gelmesini bekledi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2016, 07:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner12