SİVAS ÖDÜLLERİ TOPLADI

Sivas İl Milli Eğitim Müdürlüğü son bir yılda başarı çıtasını üst seviyelere taşıdı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan ‘Eğitimde Yenilikçilik’ kapsamında verilen 10 ödülden 6’sını Sivas kazandı. Kalan 4 ödülü ise Kayseri, Kırşehir ve Yozgat paylaştı. İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, bu ödülleri ve Sivas’taki eğitimi değerlendirdi.

SİVAS ÖDÜLLERİ TOPLADI

Sivas’ta eğitimin kalitesi artıyor. İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy bir basın toplantısı düzenleyerek eğitim adına Sivas’ta yapılan faaliyetleri anlattı. Geçen yılın ve devam eden eğitim öğretim yılının değerlendirmesini yapan Altınsoy, ‘Eğitimde Yenilikçilik’ projesi kapsamında elde edilen başarılara da değindi. Altınsoy, ‘’Eğitimde yenilikçilik konusunda Sivas’ımız üstün bir başarı elde etti. Ben bu noktada emeği geçen arkadaşlarımızı kutluyorum. Sivas’ımızın adını tüm Türkiye’de duyurdular. Bölgede yenilikçilik ödüllerinden 10 tanesinin 6’sını Sivas aldı. İkisini Kayseri, birisini Kırşehir, birini Yozgat aldı. Halk Eğitim Merkezi, Bilim Sanat Merkezi ve diğer projesi geçen okulları tebrik ediyorum’’ dedi.

Sivas’ta eğitim çalışmaları hakkında bir değerlendirme yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy, ‘’Milli Eğitim Müdürlüğümüz Sivas’ta 9 bin öğretmen 125 bin öğrenci ile 683 okulda eğitim öğretime devam ediyor. Birinci yarıyılın ortalarını geçtik. 15 Temmuz süreci, okulların yeniden açılması, kitapların dağıtımı gibi zorlu bir dönem geçti. Geçen sene derslik açısından oldukça verimli bir sayıya kavuştuk. 336 tane derslik kazandırıldı. Bu bizim bakanlığımızın 30 kişilik sınıflar ve tekli eğitim hedefine ulaşmada önemli bir mesafe olarak kat edildi. Sivas’ta ilçelerimizde çiftli eğitim yok. Sivas merkezde çiftli eğitim yapan 25 okulumuz vardı, bu sene sayın valimizin de çok üstün gayretleri ve tarafları harekete geçirmesi, daha önce yapılan inşaatların tamamlaması sayesinde şuanda merkezde sadece 8 okulumuz çiftli eğitim yapıyor. Önümüzdeki sene çiftli eğitim yapan okullarımız kalmayacak. Bakanlığımızın uygulamaya koyduğu hedefi biz birçok ilden önce uygulamaya koymuş olacağız’’

FEN LİSESİ SEVİYESİNDE İMAM HATİP

‘’İmam hatipler açısından bu sene verimli bir yıl oldu. İlimizde 5 tane yeni okul açıldı. Bunlardan üçü oldukça nitelikli okullar. Birisi İhramcızade İmam hatip. Fen lisesinden sonra ikinci yüksek puana sahip bir okul. Diğer nitelikli bir okulumuz ise hafızlık imam hatip ortaokulu açtık. Orada 240 öğrencimiz hafızlık eğitimi alıyor ve ileri ki yıllarda eğitim kalitesini artıracak bir çalışma. Diğer bir imam hatip çalışması ise uluslararası imam hatip. Yurt dışından gelen 23 öğrencimiz var. İlimizde imam hatip ortaokulu sayımız 25 oldu, imam hatip lisemiz sayısı ise 17 oldu’’

10 BİN 500 ÖĞRENCİYİ TAŞIYORUZ

‘’112 tane özel öğretim kurumlarımız var. Derslik sayımız 6 bin 200 var ki bunların 5 bin tanesine akıllı tahtayı döşemiş durumdayız. Taşımalı eğitimle her gün öğrencimizin yüzde 10’unu taşıyoruz. 10 bin 500 öğrencimizi 198 merkeze taşıyoruz. 1115 noktadan alıyoruz ve 198 taşıma merkezine taşıyoruz. Geçen seneki yatırımların tamamı ise 76 milyon civarında, devam eden yatırımlarımız ise 247 milyon civarında. Geçen sene 169 okulumuzu tamir ettik. Dershanelerin yerine ikame edilen kurslarımızdan geçen sene 42 bin çocuğumuz istifade etti’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2016, 14:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER