Başarılı akademisyenlere teşekkür belgesi verildi

Başarılı akademisyenlere teşekkür belgesi verildi

HABER MERKEZİ

2019 yılında yapmış oldukları proje, araştırma, yayın, patent, atıf ve tebliğ gibi bilimsel çalışmaların baz alındığı akademik teşvik puanlama sistemine göre başarı gösteren ve en yüksek puanı alan akademisyenlere teşekkür belgesi verildi.

Programda konuşan Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, “Bilimsel çalışmalar elbette bir ürüne dönüşmeli, bunu hep söylüyoruz. Buna çok ihtiyacımız var. Hocalarımızı teşvik ediyoruz, birkaç tane çalışma da ürüne dönüştü, bunlar bizi sevindiriyor. İnşallah daha güzel şeyler olacak sizlerin sayesinde. İdari görevimiz olsa da nihayetinde akademisyeniz. Bu idari görevler geçici. Biz de aynı çalışmaları yapıyoruz, yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Edebiyat Fakültesi Antropoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Pınar Gözlük Kırmızıoğlu, “Bu çalışmaları yaparken Üniversitemizin, Rektörlüğümüzün arkamızda olduğunu bilmek çok önemli. Huzurlu bir ortamda çalışmak, imkânların lehimize kullanılması çok önemli. Çalışmalarımızı bu şekilde yapabiliyoruz. Arkadaşlarımı da tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Bilimleri Fakültesi Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yılmaz Daşlı da, “Şimdiye kadar Sayın Rektörümüz birçok konuda akademik destekte bulundu; bilgisayar projesinden tutun yabancı dil projesine varıncaya kadar, o çok önemli bir projeydi, belki de Türkiye'ye örnek olabilecek bir projeydi ücretsiz yabancı dil kursu. Onun yanı sıra tasarruf tedbirleri yayınlanıncaya kadarki dönemde bildirilere, kongrelere vermiş olduğu destek de yine üzerinde durulması gereken akademik desteklerden bir tanesi. Bu tarz bir araya gelmelerin bundan sonra daha fazla katılımcıyla olabilmesi en büyük temennimiz. İnanıyorum ki gelecek yıllarla birlikte buraya gelen akademisyen sayısı daha da fazlalaşacaktır. Tüm hocalarımıza teşekkür ediyorum.” diye belirtti.

SİVAS MEMLEKET

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER