Destek var,küfür yok!

DG Sivasspor bugün ligdeki 4. maçını kendi evinde Kayserispor’la oynayacak.

Daha önce oynanan 3 maçın 2’sini kaybedip 1’ini kazanan kırmızı-beyazlılar bugünkü maçı kazandığı takdirde ligde yavaş yavaş ayak seslerini duyurmaya başlayacak.

Bundan önceki yazımda da belirtmiştim. Maça gelen yiğidoların son derece akıllı ve dikkatli olmaları gerekiyor. Yani,bugünkü maçta Kayseri taraftarının gazına gelerek yapılacak her türlü olumsuz tezahürat ,gelecek haftalarda  Sivasspor için sıkıntı anlamına gelecek. Açıkça yazıyorum,eğer bu maçta küfürlü ve çirkin tezahürat yapılırsa bir sonraki kendi evimizdeki maçı seyircisiz oynarız,bu kadar açık ve net!

Akıllı olmak derken bunu kastettim. Madem Kayseri ile rekabet var,o zaman Sivasspor taraftarının yapacağı tek şey var,takımlarını 90 dakika boyunca desteklemek! Bunun dışında yapılacak her şey,o çok sevdiğinizi söylediğiniz takımınıza zarar vermek demektir.

Şimdi size soruyorum; “90 dakika boyunca küfür ettikten sonra Sivasspor’un yenilmesimi rekabet açısından önemli,yoksa normal taraftar gibi takıma destek verip,Kayserispor’u puansız göndermek mi?”

Tabiî ki Kayserispor yenerek göndermek hem rekabet.hemde puan açısından önemli.

Rakip takım kim olursa olsun,küfür etmek hiçbir Yiğidoya yakışmaz! Hele hele rakip hemen yanıbaşımızdaki  komşu şehirse hiç mi hiç yakışmaz!

Dedimya,akıllı olmak gerekir. Küfürün çirkin tezahüratın bize kazandığracağı hiçbir şey olmayacağı gibi,inancımıza da ters!

Ben bugünkü maçta Yiğidolara güveniyorum. Maça gelecek rakip takım taraftarının tahrik eden hareketleride olsa,bir sonraki maçtaki cezayı düşünerek karşılık vermeyeceklerine inanıyorum.

Son yapılan transferlerle dahada güçlenen kırmızı-beyazlıların bugünkü maçta gerekeni yapıp,lazım olan üç puanı alacağına yürekten inanıyorum,yeterki yiğidolarda tribünde üzerlerine düşeni yapsın…

KUPADA RAKİP BUGSAŞ

Tarih tekerrür etti ve DG Sivasspor tıpkı geçen sezon olduğu gibi bu sezonda Ziraat Türkiye kupası 3.tur maçında Bugsaşspor’la eşleşti. Geçen sezon TFF 1.liginde olan Sivasspor,1-0 geriye düştüğü maçı Kerim Avcı,Hakan Arslan ve Ergin Keleş’in attığı gollerle 3-2 kazanarak bir üst tura çıkmıştı.Geçen sezon göre dahada güçlenen  Kırmızı-beyazlı takımın 2.ligdeki rakibini daha rahat bir skorla geçerek,sürprize yer vermeden  adını bir üst tura yazdıracağını düşünüyorum.

BELEDİYESPOR’A BAŞARILAR

Sivas’ın 2.ligdeki temsilcisi Belediyespor yarın Dıyarbakır’da Amedspor’la karşı karşıya gelecek. Ligin ilk maçlarını kazanan iki takımın mücadelesinde Sivas Belediyespor’un en büyük avantajı maçın seyircisiz oynanacak olması.Hafif sakatlıkları süren  Yakup Yiğit ve Ali Aydın’ın forma giyemeyeceği maçta ekibimize yürekten başarılar diliyoruz.Belki maçta olmayacağız ama kalbimiz Belediyespor için atacak.

YORUM EKLE