3 PUAN İÇİN BU KADAR KÜÇÜLMEYE GEREK VAR MI?

Fenerbahçe-Sivasspor maçının üzerinden günler geçti ama yankıları devam ediyor. Özelliklede Yiğidolar,hakem Yaşar Kemal Uğurlu’ya olan tepkisi bitmek bilmiyor! Nasıl bitsin ki?

Maçı statta izliyorum,henüz 25. dakika Sivassporlu Hakan Arslan’a Fenerli futbolcu çok sert dirsek atıyor  kart yok! Arkasından bu defa Emre Kılınç’a bir başka Fenerli dirsek atıyor,Emre’nin kaşı açılıyor,tedavi oluyor,maça bandajla devam ediyor ama bunu yapanada  kart yok!

Fenerbahçe’nin 2. golünden önce (bu pozisyon nedense fazla gündeme gelmedi) ceza alanına gönderilen yüksek topa Ziya sıçrıyor,arkasındaki Fenerli futbolcu Ziya’yı bozup topa vurmasına engel oluyor,top kornere çıkıyor ve dönüşünde gol oluyor. Daha sonra birazda bizim futbolcuların çanak tutmasıyla Sivasspor 10 kişi kalıyor ve maç adeta 64. dakikada bitiyor!

Bütün bunlardan sonra,utanmadan sıkılmadan “maçı kazandık”diye seviniyorlar. Ya insanda biraz ar olur,biraz utanma olur,vallahi bunlarda zerresi yok bunun!

Hadi,taraftarlar,yada “Fenerbahçe holiganları” seviniyor,bir yere kadar anlarım! Çünkü,onlar hakka-hukuka bakmazlar! Peki koca koca adamlara(!),hatta futbol oynamışlara ne demeli?

Geçen gün Erman Toroğlu’nun pozisyonları yorumladığı proğramda,Fenerbahçe’nin eski futbolcusu İlker Yağcıoğlu’nu dinlerken vallahi onun adına acıdım,üzüldüm! Aklıma rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun o tarihe geçen “ 2 saniye sonrasına hakim olmayacağınız dünya için fırıldak olmaya gerek yok” sözü geldi.

Erman Toroğlu pozisyonu ağır çekimde gösteriyor,Fenerbahçeli futbolcunun dirsek vurduğu gün gibi ortada, kabul ediliyor ama İlker Yağcıoğlu,gördüğün inkar edip” Fenerli futbolcu dirsek vurmuyor,Sivaslı futbolcu kafasını dirseğe vuruyor” diyecek kadar alçalıyor!

Türkiye liglerinde Anadolu takımlarıyla oynadıkları hemen hiçbir maçı (istisnalar hariç) hakemsiz kazanamıyorlar,ondan sonrada Avrupa’ya gidince arkalarına baka baka geliyorlar!

Ve bu yüzdende,bizim gibi bayrağına,milletine bağlı insanlar bile yabancı takımlarla oynanan maçlarda aldıkları yenilgiye üzülmüyor.

Hep söylerim “Bunlar büyük değil,büyütülmüş takım” diye,bunu bir kez daha görmüş olduk.

Şimdi bu maç geride kaldı ve önümüzde çok kritik Trabzon maçı var. İnşallah bu maçta benzer hakem faciası yaşanmaz ve Sivasspor kazanarak yeniden ligde üst sıraları zorlar.

YORUM EKLE