2 x 2 = DEĞİŞİM

Milli Takım Direktörü Fatih Terim futbolcu seçiminde diğer hocalara göre biraz daha farklı düşünüyor. Oyuncu seçiminde genç, dinamik ve halk tarafından kabul gören isimleri tercih ediyor. Öyle yâda böyle bu kadro başarı getirecek. Gençleşmek İyidir.

Niye mi Fatih hoca örneğini verdim?

PAS TUTANLAR GİDECEK

AK Partinin “A” takım toplantısı dün çiçeği burnunda genel başkanı ile kendi evinde yapıldı yapılmasına ama kimilerine güven kimilerine ise korku saldı. Bakanlar Kurulu ve AK Parti “A” takım toplantısının aynı gün ve aynı saatte yapılması hiç de tesadüf değil. Partinin Genel Başkanı ve Vekili kurmaylarıyla yaptığı toplantılar da görüldü ki resmen gençleşme dönemi başladı. AK Parti'nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan kendisine daha genç ve dinamik bir ekip kurarak kafasındaki düşünceleri anlayabilen ve icraata dökebilecek bir “A” takım kurdu. Salı günü yapılan grup toplantısına 1044 gün sonra başkanlık eden Erdoğan keskin konuşmaları vekillere ders niteliğinde oldu. Pas tutanlar ve halka gitmeyenler ise şimdiden bohçasını toplamalı.

 

VEDA TOPLANTISI?

Dün yapılan Bakanlar Kurul toplantısı bir bakıma veda toplantısı gibi oldu. Çizik yiyen isimler bu toplantıda son kez boy gösterdi. Vefa adamı olan Binali Yıldırım bir nevi değişecek olan isimlere beni örnek alın mesajını da verdi. Genel​ başkan Vekili Binali Yıldırım bakanlar kurulu toplantısında üzeri çizilen bakanlara teşekkür etmeyi tercih etmiştir. Etmemişse bile edecektir. Çünkü AK Parti’de yapılan “A” takım toplantısı bunu gösterdi.

 

GEL GELELİM SİVAS’A

AKParti Sivas İl Teşkilatına bakıldığında İl Başkanlığında görev yapan isimlerin tamamı neredeyse 40 yaş üstü. Saadet Partisi’nin ihtiyarlar heyetinin bir benzeriAK Parti Sivas il başkanlığındakurulmuş olması Reis’in hoşuna gitmeyecek. Merkez İlçe Başkanlığında da durum farksız değil. Bir elin parmakları kadar genç çıkmaz.Kadın Kolları da aynı şekilde. Allah’tan ki Gençlik Kolları varda gençlerin açık olmayan önü açıkmış gibi görünüyor.

2019 seçimleri önü mü değişim olur? Yoksa sonra mı olur?

Bu sorunların cevabını hepimiz biliyoruz o yüzden ben köşeme çekileyim.

 

 

YORUM EKLE