TWİTTER’DAN ÖNEMLİ BİR HAMLE DAHA 
TWİTTER’DAN ÖNEMLİ BİR HAMLE DAHA

TWİTTER’DAN ÖNEMLİ BİR HAMLE DAHA

Bu içerik 230 kez okundu.

Sosyal medya devlerinden Twitter, hesaplarını amaçları dışında kullanıp sanal zorbalık yapan kişilerin hesaplarına davranışsal sinyal modülü getirdi. Daha önce sistem tarafından belirlenip kara listeye alınan insanı üzecek-kıracak ve ya taciz edici kelimeler Twitter’in getirmiş olduğu modül ile kısıtlanıp hesabının aktifliğini düşüreceği öngörülüyor.

Twitter CEO'su Jack Dorsey'nin yapmış olduğu açıklamaya göre söz konusu davranışsal incelemelerle kişilerin kendilerini takip etmeyen hesaplar hakkında ne sıklıkta tweet attığı mercek altına alınacak. Bu kişilerin e-mail adreslerini ve telefon numaralarını doğrulayıp doğrulamadığı da kontrol edilecek.

Bunları yapan trol hesaplar Twitter’de artık git gide azalacak gibi gözüküyor. Twitter’in yapmış olduğu bu modül sayesinde normal bir kullanıcının trol hesaplar ile iletişime geçmesi oldukça zor gibi. Aynı şekilde trol hesapların hedef kitlesi de eskiye istinaden daha çok azalacağı için yavaş yavaş trol hesaplar Twitter’de yer almamaya başlayacak ve daha düzgün bir sosyal ağ olacak.

Bu modül tamamen başarılı olur ise de eminim ki Twitter milyonlarca kullanıcısı tekrardan kazanıp daha hoş bir ortam yaratacaktır.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar