UBER, NASA İLE ORTAKLIĞINI GENİŞLETİYOR 
UBER, NASA İLE ORTAKLIĞINI GENİŞLETİYOR

UBER, NASA İLE ORTAKLIĞINI GENİŞLETİYOR

Bu içerik 202 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde Uber, kentsel hava taşımacılığı hizmetini simüle ederek modeller geliştirmek için NASA (Ulusal Havacılık Ve Uzay Dairesi) ile ikinci Uzay Yasası Anlaşmasını İmzaladı. Projeden biraz bahsedecek olur isek projenin tam anlamı ile hava yolu taksicilik hizmeti vermek olacak. Projenin amacı ise ulaşımın iyileştirilmesine yardımcı olmak, trafik tıkanıklığını alt safhalara indirmek, makul fiyatlara ulaşımı sağlamak en önemlisi ise elektrikli oldukları için çevreye daha az gürültü ve zarar vereceğini duyurdu. Nasa’nın Ve Uber’in ortak kararı ile keşif yapılması konusunda anlaştıklarını ve yakın zamanda simülasyonlara başlanılacağını duyurdu. Projenin test sürüşleri için tam net bir bilgi olmaması ile birlikte 2020 yılı gibi gözüküyor. Fakat şirketin ticari gezilerine 2023 yılında başlamasını planlandığını belirtiyor.

Projede kullanılacak hava taşıtları teknik olarak helikopter gibi gözükse de konseptinin hâlihazırda mevcut olandan daha güvenli ve daha ucuz olunulacağına  inanılıyor.

Uber'in uçan arabasının fütüristik bir görünümü var. Pervanelerin çoğu bir helikopterin ana bıçağı gibi yukarı bakacak ve diğeri bir uçak gibi ileriye doğru konumlandırılacak.

Fakat ülkemizde Uber’e tepkiler oldukça fazla olduğu için 2023 yılında faaliyete geçecek olan bu proje ülkemize gelmesi yeni tartışmaların fitilini ateşleyecek gibi gözüküyor.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar