Öyle şerefli galibiyet olmaz,böyle olur! 
Öyle şerefli galibiyet olmaz,böyle olur!
Abdullah YİĞİT

Öyle şerefli galibiyet olmaz,böyle olur!

Bu içerik 227 kez okundu.

Rıza hoca, Sivas’ta oynanan maçı hakemin büyük katkılarıyla ve şansınızla kazandığınızı bütün cümle alem gördü. Buna rağmen senin kalecin çıkıp küstahça açıklamalar yaparak,senin başında bulunduğun Sivasspor’u suçlamış ama sen sesini çıkarmadın. Bu olay Sivaslı’ları derinden yaraladı! Hayır hayır,kalecinin açıklamaları değil,o açıklamaya senin sessiz kalman Yiğidoları  derinden yaralamıştı.! Çünkü senin küstah futbolcun Sivasspor’la birlikte senide zan altında bırakacak açıklamalar yapmış,ama sen oralı bile olmadın,kör oldun,sağır oldun!

İşte bu yüzden 2-0’lık galibiyet Yiğidoları bir başka mutlu etti. Nasıl mutlu etmesinki?

Sivasspor’u Sivas’ta oynanan maçta hakemin yüzde yüz yanlış kararlarıyla tesadüfen yenen Trabzon,böyle bir maçtan sonra “temiz” ve “onurlu” galibiyetten söz etmişti.

 Onurlu galibiyet hakem desteğiyle alınmaz,onurlu galibiyet hakeme rağmen alınırsa değerlidir,onurludur. Sivasspor cumartesi günü Trabzon’da,gerçekten onurlu bir galibiyet aldı. Üstelik,attığı bir golün sayılmamasına rağmen..Üstelik,sarı kartı olan Burak’ın ceza sahasında Sivaslı oyuncuya dirsek atmasına ve kırmızı kart görmemesine rağmen.Üstelik,orta alanda bir hava topunda iki Trabzonlu oyuncu çarpışıp yerde kaldıktan sonra oyunu devam ettiren hakem,Sivasspor’un rakibini az adamla yakaladığını görünce oyunu durdurmasına rağmen..

Onurlu galibiyet böyle olur kaleci O.Kıvrak!

Maç sonunda Rıza Çalımbay’ın açıklamalarındaki bazı cümleler dikkatimi çekti.Diyorki “Kontra atak, defans yapan rakibimize karşı devrenin uzatma bölümünde gol yedik,ayrıca Ahmet ve Uğur sakatlanıp çıkana kadar rakibin pozisyonu bile yoktu!”

Bunlar “züğürt tesellisi”Rıza hoca.

Rakip defans yapan filan derken Sivasspor’a bakış açını gösteriyorsun. Seni bilmem ama ben taa 2 hafta önce 5-0 kaybedilen Konya maçı sonrasında  tv de “Bu takım Trabzon’u orada yenecek göreceksiniz” demiştim. Çünkü Sivasspor’un kadro kalitesi olarak Trabzon’dan fazlası var eksiği yok! Bunuda bir zahmet gör Rıza hoca!

Özetle Rıza hoca, hakemin desteğinin değil,kösteğinin olduğu bir maçı Sivasspor kazandı ve üç puanı anasının ak sütü gibi hak etti…

Bundan sonra ne konuşursan boşuna olduğu gibi,daha fazla antipatik oluyorsun….

Ve son bir not; Bu kadar “kraldan çok kralcı” olmanada gerek yok.çünkü ne yaparsan yap,sezon sonu seni Trabzon’da tutmazlar. (Beklide okuyucular bu satırları okurken sen çoktan Trabzon’dan gönderilmiş olursun)

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar