TÜRKİYE, AFRİN’DE HANGİ ÜLKELERLE SAVAŞIYOR? 
TÜRKİYE, AFRİN’DE HANGİ ÜLKELERLE SAVAŞIYOR?
Muharrem TAĞIZADE

TÜRKİYE, AFRİN’DE HANGİ ÜLKELERLE SAVAŞIYOR?

Bu içerik 3302 kez okundu.

ABD, Almanya,  Avusturya. İnsan hakları ve demokrasi gibi kavramları ön plana çıkararak terör ve teröristlere verdiği desteklerle Irak ve Suriye’deki PKK ve uzantılarına silah cephane satışlarıyla (ücret almadan) stratejik ortaklığın sözünü tutmayan.

Fransa. Yıllar önceden, Fransa cumhurbaşkanı Mitterand   tarafından kucak açılan ayrılıkçı, katil, PKK üst düzey yöneticilerine ve tetikçilerine verilen destekle.

Rusya. Her ne kadar dost ve iş birliği içerisinde olsak da; kaypak, ikiyüzlü politikalarla bizi arkadan hançerleyen, terör örgütleriyle ve ABD ile kimi konularda, Türkiye Cumhuriyeti’nin bağımsızlık ve sınır güvenliğine yönelik olumsuz hareket ve anlaşmalarda bulunmakla.

İran ve İsrail. Aynı dine ve hemen hemen aynı kültüre, aynı ırka mensup olmamıza rağmen, İran’ın tutarsızlığı ve karşılıklı çıkar anlayışından uzak, bölgede söz sahibi olmaya yönelik ihtirasları ve Türkiye’yi aldatıp Rusya ile aynı kulvarda olması. İsrail bilinen bir ülke zaten. Ortadoğu’yu kan gölüne çeviren Siyonist düşüncesini hayata geçirmek için vahşi ve katil ruhunu acımasızca uygulayan.

NATO. Uluslar arası askeri bir ittifak olan ve 1949 yılında kurulan, Türkiye’nin de 1952 yılında katıldığı NATO ABD egemenliğinde olması nedeniyle ve de Afrin operasyonunu onaylamadığı yönündeki beyanlarıyla gündeme gelmişti. Toprak bütünlüğümüzü yani Misak-i Milli’yi hiçe sayan bunun la birlikte sınır güvenliğimizi önemsemeyen bu örgütte bizimle savaşta. Toparlarsak “Yedi Düvel” yine karşımızda.      

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar