Ben bu filmin sonunu biliyorum! 
Ben bu filmin sonunu biliyorum!
Abdullah YİĞİT

Ben bu filmin sonunu biliyorum!

Bu içerik 381 kez okundu.

Merkez Hakem Kurulu beklendiği gibi (!) yine yapacağını yaptı ve bir hafta önce maçın skoruna direkt etki eden kararlar veren hakem triyosuna ceza verip dinlendireceği yerde,ödüllendirip Konyaspor-Fenerbahçe maçına verdi.

Evet,geçen hafta Sivasspor’un Alanya deplasmanında 1-1 kaldığı maçı yöneten Fırat Aydınus ve arkadaşlarından bahsediyorum. Fırat Aydınus ve yardımcıları öyle yanlış kararlar vermişlerdiki,bu maçtaki hakem hatalarını yorumlayan Mustafa Çulcu bile adeta isyan etmişti.

Hakemlerin maçta iyi yönetip yönetmedikleri, skoru etkileyecek yanlış kararlar verip,vermedikleriyle ölçülür.Yani bir hakem 90 dakika boyunca iyi maç yönetse bile eğer skoru etkileyecek bir tane bile yanlış karar verirse onun notu gözlemci tarafından düşürülür ve genellikle haftaya maç alamaz. Ama bu Fırat Aydınus ve arkadaşları,skoru etkimeyecek en az 4 yanlış karara imza attılar.Dürüst ve adil bir MHK bu üçlüye en az iki hafta maç vermez,ama bunlar veriyor işte.

Aslında burada asıl soru sorulması gereken o maçın gözlemcisi Oğuz Arıkal’dır. Sen maçı nasıl izledin ki,bu hakemlere geçerli not verdin? Bir hakemin dinlendirilmesi (düşük not alması için) başka ne yapması gerekir? Tek aklıma gelen hızını alamayıp “Birde gol atması”. O zaman dinlendirirler herhalde!

----

Gelelim yarınki DG Sivasspor-Beşiktaş maçını yönetecek olan Cüneyt Çakır’a. Türkiye’nin en kurnaz,en iyi durumu idare eden,nabza göre şerbet vuran ve istediği takımı ince ince doğrayan bir hakemdir Cüneyt Çakır. Bu sezon Sivasspor’un 7. haftada oynadığı ve 3-1 kazandığı maç ile 11. haftada yine 2-1 kazandığı Konya maçlarını yöneten Çakır,hiçte iyi maç yönetmemişti. Antalya maçında Sivassporlu Ndinga’ya çok kolay kırmızı kart çıkarırken, Konya maçında, Konya lehine bedava penaltı verdi,sonra pişman oldu,bu defada Sivasspor lehine alakasız bir pozisyonda penaltı çaldı.

Dedikya,Türkiye’nin en iyi vaziyeti idare eden hakemlerinden biridir diye..

Sivasspor’un rakibi Beşiktaş olduğu için,çok açık ve net yazıyorum,Sivassporlu futbolcuların yapacağı en küçük bir harekette penaltı çalar,sarı kartlık faullerde bile çok rahat kırmızı gösterir. Yeterki ona bu fırsat gelsin.

Bunlardan nasıl mı emin olabiliyorum?

Benim futbol bilgimden,yada tecrübemden kaynaklanan bir durum değil bu!

Bugüne kadar gördüğüm izlediğim Cüneyt Çakır “Ben buyum”diye bas bas bağırıyor,bunu bilmeyecek ne var?

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar