Kimin milli takımı? 
Kimin milli takımı?
Abdullah YİĞİT

Kimin milli takımı?

Bu içerik 241 kez okundu.

Eğer FİFA sıralamasında 27. sırada yer alan Türk Milli takımının “Ümit Millileri” 72. sıradaki Kıbrıs Rum takımına yeniliyorsa,eğer Türk Milli takımının başına “Türk” olmayan 70’ine merdiven dayamış biri getirilmişe,eğer Türkiye’nin süper liginde sahaya çıkan 11’in 9’u Milli marşımızı okumuyorsa (yani yabancıysa),eğer bu ülkenin TFF başkanı utanmadan sıkılmadan çıkıp “ herkes bize imrenerek bakıyor,çünkü bizim Milli takım kadar sponsor alan ülke yok” diyerek böbürleniyorsa!eğer,süper ligde aynı gerekçelerle iki ayrı takımın futbolcuları kırmızı kart görerek,disiplin kuruluna sevk ediliyor,birine tek maç,birinide iki maç ceza veriliyorsa (Sivassporlu Medjani’ye 2 maç,Fenerbahçeli Alper Potuk’a bir maç)

Ve hala bu çağda,tribünde bir tek kişi bile küfür ettiği zaman komple tribüne ceza veriliyorsa.. Ne bu Milli takım benim Milli takımım,nede onu yöneten TFF benim Federasyonum!

Eğer,bu TFF başkanında biraz onur varsa şu İzlanda hezimetinden sonra derhal istifa eder!

TFF başına geldiği günden itibaren Türk futboluna zerre kadar bir şey vermediği gibi,çok şeyide alıp götürdü! Bunların başında ve en önemlisi,Türk insanında “Milli ruh” bırakmadı.

Gerek karşılaştığım insanlar,gerekse sosyal medyadan okuduklarım “Bu Milli takım benim Milli takımım değil” diyor.

Nasıl desin ki? Sistem ortada! TFF ve onun kurullarında saltanat o biçim! Alt tarafta  2.lig ve altındaki kulüpler kan ağlıyor! Ama bu beylerin saltanatı Sudi kralında bile yok!

Amatör kümedeki bir takım mahalleden bir gence lisans çıkartmak istese bilmem kaç yüz lira TFF’ye para yatırması gerekiyor. Yani TFF bu amatör kulübe “ Aferin sokaktaki çocuğa sahip çıkıyorsun” diye ödüllendirmesi gerekirken,tam tersine adeta ceza verir gibi aktarma parası,lisans parası vs. alıyor.

Eee,onlardan para almazsa bu saltanatı nasıl sürecekler değilmi?

Sen Türkiye’nin süper liginde zerre adaletli olma,renklere  ve medyanın yönlendirmesine göre ceza ver,ona göre Milli takım yap,hiçbir konuda adil olma,ondan sonra başarı bekle,ondan sonra Türk halkının Milli takımı tutmasını bekle!

Ölürüm ben o Ay-yıldız bayrak için,ama ne bu Milli takım benim takımım,nede bu Federasyon benim federasyonum!

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar