REZALET!! 
REZALET!!
Abdullah YİĞİT

REZALET!!

Bu içerik 334 kez okundu.

Olaya neresinden ve nasıl bakarsanız bakın tam bir rezalet,tam bir kepazelik!

İnanın nereden başlayacağımı bilmiyorum! Hani “ sözün bittiği yer” denirya,şu anda tamda ordayım!

Evet,evet Sivasspor’u katleden hakemden bahsediyorum.

Hakem demeye dilimin varmadığı bu Halis Özkahya olacak şahısın maçta yaptığı yetmezmiş gibi,birde zehrini kusup gitmiş!

Sivasspor-Göztepe maçında futbol kuralları hiçe sayarak Sivasspor’un yenilmesinde başrol oynayan bu şahısın tuttuğu rapor sonrasında Sivassporlu futbolcu Medjani disiplin kuruluna sevk edilmiş. Tabi sadece futbolcu değil “saha olayları” denilerek Sivasspor kulubüde disiplin kuruluna verilmiş.

Vicdan,akıl,merhamet,futbol kurulları ve hatta futbol yorumcuları “Bu maçta hakem Sivas’ı katletti” derken, nasıl olurda kulüp ve futbolcu birde disiplin kuruluna sevk edilir?

Kitapta kurallar belli,futbol otoriteleri,(Eski hakem hocaları vs.) yanlış yaptı,diyor TFF “yok” der gibi karar veriyor!

Ey TFF ve onun altındaki MHK ; Eğer sende zerre kadar adalet,zerre kadar vicdan varsa,sen önce koskoca takımı sahada kıtır kıtır doğrayan hakeminden hesap sorarsın! Ama bunu dürüst ve adil olanlar yapar,siz değil!

Bakın kaç gündür varsa yoksa Ali Palabıyık’ın yönettiği maç konuşuluyor. Oysa hakem Ali Palabıyık,yanlış kararlarını iki takım içinde verdi. Belki bir yanlış kararını diğerinden fazla vermiştir,ama iki tarafada yanlış yapmış! Peki Sivasspor-Göztepe maçında? Bütün yanlış kararlar Sivasspor aleyhine. Yanlış kırmızı kart ve 2 yanlış penaltı,ayrıca insanlıktan nasibini anlamış Göztepeli Jahovic’in attığı gol sonrası,Sivasspor’la futbolculara ve taraftara yaptığı sportmenlik dışı harekete göz yumması..Eee,Göztepe aleyhine ne yanlış kararı verdi? Hiçbir şey!

O zaman bu Halis Özkahya’nın dürüst olduğunu kimse söyleyemez.

Sadece Halis Özkahya’mı dürüst değil? Hayır,gözlemci ve onlara bu imkanı veren MHK’de de zerre kadar dürüstlük yok! Eğer nokta kadar dürüst olsalardı “Sen adamları maçta mahvetmişin,birde PFDK’ya sevk ediyorsun” deyip hiç olmazsa bunu yaparlardı.

Bütün bunlara şahit ol,ondan sonra hadi Türkiye’deki hakemlerin dürüst olduğuna inan? Hadi MHK’nin adil olduğunu düşün?

Bu TFF, bu MHK yüzünden insanlar Ay-yıldızlı Milli takımdan bile soğudu..

Tıpkı benim gibi!.

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar