Yiğidolar size söylüyorum!.. 
Yiğidolar size söylüyorum!..
Abdullah YİĞİT

Yiğidolar size söylüyorum!..

Bu içerik 274 kez okundu.

Son birkaç gündür özellikle sosyal medyada Sivasspor taraftarıyla Kayserispor taraftarının atışmalarına,hatta üzülerek belirteyimki “küfürleşmelerine” şahit oluyorum!

Bir kere şunu bilmekte,daha doğrusu kabul etmekte  fayda var. Sivaslı ne kadar Sivasspor’un maçı kazanmasını istiyorsa,Kayserili’de o kadar kendi takımlarının kazanmasını ister ve buda gayet normaldir.Ve ayrıca,senin için Sivasspor ne kadar büyük takımsa,Kayserili içinde kendi takımı o kadar büyüktür! Onun için sosyal medyadan uzun ve keskin sözler yazmakla,küfür etmekle kimse kimseye üstün olduğunu kabul ettiremez!Bu gerçeği hatırlattıktan sonra gelelim asıl meseleye,yani bizi ilgilendiren konuya..

Teknik direktör Samet Aybaba ve öğrencilerinin maçta gerekeni yapacaklarına inancım tam! Onun için ben Kayseri maçına gelecek Yiğidolara bir takım uyarılarda ve hatırlatmada bulunmak istiyorum.

Yukarıda da ifade ettiğim gibi,iki takım taraftarı sosyal medya aracılığıyla bir birlerine karşı yapmaması ve söylenmemesi gerekenleri yapıyor-söylüyor. Benim endişem,bunun cumartesi günü 4 eylül stadındaki maça yansıması. Hayır,hayır futbolcular arasında değil,tribündeki taraftarların bir birlerine karşı küfürlü tezahüratlar yapıp,bununda bir maç sonra her iki takıma ceza olarak dönecek olmasının endişesini taşıyorum. Yani, Sivasspor taraftarı maça gelecek olan Kayseri taraftarının tahriklerine kapılmadan sadece ve sadece Sivasspor’u desteklemeli. Çünkü,tribünlerden yapılacak olumsuz tezahürat bir sonraki Sivas’ta oynanacak olan Göztepe maçında “Yiğidoların” cezalı olması anlamına gelecek. Üstelik Göztepe ateşli taraftarının desteğiyle kendi sahasında oynar gibi maç oynama avantajıda elde edecektir. Onun için cumartesi günü akıllı hareket edip,kesinlikle bu tuzağa düşemeyelim.

Hatta buradan yiğidolara birde ricam var; Sosyal medya aracılığıyla bu konuya dikkat çekilen paylaşımlar yapılarak taraftarların uyarılmasını istiyorum. Bunu yapmak sanırım şu an Sivasspor’a yapılacak en büyük destektir.

Önceki gün Teknik direktör Samet Aybaba ile konuşurken bu konu gündeme geldi ve Samet hoca çok güzel bir şey söyledi ve dediki :” Futbolda en güzel cevap rakibi yenmektir,onun için de taraftarımız futbolcuları desteklesinler yeter,gerisini sahada hallederiz”

Hocanın bu söylediklerinin altına imzamı atıyor ve bir ilavede ben yapıyorum;

“Fakiri dövmektense,üstünü başını yırt ondan iyidir”

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar