TAM SIRASI SİVASSPOR.. 
TAM SIRASI SİVASSPOR..
Abdullah YİĞİT

TAM SIRASI SİVASSPOR..

Bu içerik 294 kez okundu.

Akhisar maçının üzerinden tam bir hafta geçti.Demir grup Sivasspor için çok şeyler konuşuldu,çok şeyler yazıldı. Büyük çoğunluk takımın gücü konusunda endişelerini dile getirirken, “Henüz ilk maç,böyle kazalar olur ve bu takım toparlanır” diyenlerde oldu.

Bende “Henüz ilk hafta” diyenlerdenim.Zaten öylede değil mi?

İlk maçta,ilk haftada alınan sonuçların ne kadar yanıltıcı,ne  kadar geçersiz olduğunu,daha geçtiğimiz sezon Sivasspor’un Bolu deplasmanında 4-1 yenildiği maçta görmedik mi? Eee,o zaman nedir bu karamsarlık?

Son yapılan transferlerle takımın neredeyse yüzde 80’i yenilendi. Sağlıklı doğum her zaman sancılı olur. Belki bugünkü Yeni Malatya maçının belirli bölümlerinde de takım bocalayacak,zor anlar yaşayacak. İşte tam bu anda Yiğidolar devreye girerek takımlarına moral vererek,futbolculara destek olmalı,tıpkı geçtiğimiz sezonun son haftasında olduğu gibi…

Bugünkü maçta Yiğidoların takımına desteğinin yanı sıra,”gaza” gelmemesi gerektiğinin de altını çizmek istiyorum.Zira geçen sezonun son maçında kendini bilmez bazı Malatya(!) taraftarının çıkardığı olaylar ve daha sonra sosyal medyada bilinçsize yapılan yorum ve paylaşımlara bazı Sivasspor taraftarlarınında karşılık verdiğini gördük. Hiç gerek yok bunlara..Sivas ve Malatya iki komşu şehir olduğu gibi,kültür ve Dünya görüşü bir birine yakın olmaları açısından da önem taşıyor.kimsenin bu dostluğa,kardeşliğe gölge düşürmeye hakkı yok! Hoş görülü ve akıllı olalım lütfen…

3 PUAN HAVAYI DEĞİŞTİRİR

İlk maçta oluşan olumsuz havanın dağılması,bugünkü maçta alınacak üç puana bağlı. Demir grup Sivasspor’un hocasıda futbolcularıda bunun farkındalar. Hafta içi yapılan açıklamalarda bunu görmek mümkün. Ayrıca futbolcuların yiğidolardan birde istekleri var. Maç bitene kadar kendilerine destek vermeleri. Aldığım duyumlara göre, geçen sezon Sivasspor’da olmayan futbolcular,ligin son haftasındaki “o unutulmaz” maçı izledikçe daha çok hırs yapmaya ve heyecan duymaya başlamış. Belki o son maçtaki taraftar sayısına ulaşamayabilinir ama,benzer coşkuyu yaşamak mümkün!

Tribünde taraftar inançlı olursa,sahadaki futbolcununda performansı artar,bu artık bilinen bir gerçek.

Bu akşam alınacak bir galibiyet,kırmızı-beyazlı takımın Galatasaray deplasmanına daha güvenli ve moralli gitmesinede neden olacak.

O zaman Hayri maça!!! 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar