Bu mudur yapılması gereken? 
Bu mudur yapılması gereken?
Abdullah YİĞİT

Bu mudur yapılması gereken?

Bu içerik 349 kez okundu.

Başka şehirde yaşamadığım ve başka takımda  tutmadığım için bilmiyorum ve çok merak ediyorum “Acaba Sivasspor taraftarı(!) gibi daha ilk maçta nokta koyan,takımını yerden yere vuran,yada eleştiriyle hakareti bu kadar karıştıran  başkası  varmıdır?

Akhisar maçında sonra sosyal medyada yapılan yorumlara ve bizzat bana söylenenlere bakıyorum hayretler içerisinde kalıyorum. Daha ilk maçta,üstelikte takımın yarısından fazlası yeni ve küme düşmekten bahsedenler var,tıpkı geçen sezon bu günlerde Boluspor’a 4-1 kaybedilen maçtan sonraki gibi!

 

Evet,Sivasspor Akhisar maçında iyi değildi, özellikle ne defansta ve orta alanda .Ama hiç kimse bizden daha ilk maçta,üstelik yarısından fazlası yeni bir takımı ağır biçimde eleştirmemizi beklemesin.

Tabiî ki eleştireceğiz,takımın eksiklerini bir kezde biz yazıp söyleyeceğiz,ama sosyal medya ağzıyla değil!

Gerçekten hayret ediyorum. Şaka gibi! Evet, Sivasspor deplasmanda oynamış ve rakibine 1-0 kaybetmiş,insanlar takıma,futbolculara ve yönetime hakaretler ediliyor.Üstelik,ilk maçta mağlup takıma köstek olma yerine destek olmanın ne kadar doğru olduğuna geçen sezon şahit olunmasına rağmen.

Takımın Akhisar maçında bekleneni veremediğinin herkes farkında. Onun içinde önceki gün Teknik direktör Samet Aybaba,4 yeni isimle anlaştıklarını ve bunlardan ikisininde bu haftaki Malatya maçına yetiştirileceğini söyledi.

 Siz ilk maçta çok sevdiğiniz Sivasspor’u yerden yere vurursanız,bunun üzüntüsünü ilerleyen haftalarda yine siz yaşarsınız,biz yaşarız!

Maça gelecek olursak;

Sezonun ilk maçları her zaman zordur.Hele hele yeni kurulmuş takımlar için dahada zordur. Sivasspor Manisa’da bu zorluğu yaşadı. Dikkat ederseniz maç esnasında birkaç defa atılan toplara koşan olmadı,çünkü futbolcular bir birinin özelliklerini bilmiyor.

Takım genel olarak iyi futbol oynamadı.Ama bardağın dolu tarafından bakacak olursakta,ilk maç olmasına rağmen iyi sinyeller verenlerde vardı. Mesela forvette Kone,kaleci  Sergio Rochet  ve Mattias ilk maç olmasına rağmen iyi sinyaller verdiler.

Demem o ki,karalar bağlamak için çok ama çok erken,biraz sabır lütfen!

Akhisar-Demir grup Sivasspor maçının en iyisi bence hakemdi! Bunu şunun için söylüyorum. Sivasspor maçına Barış Şimşek’in atandığını öğrenince çoğu Sivasspor taraftarı gibi “Eyvah,Sivasspor maça çıkmadan kaybetti” dedim ama kesinlikle yanılmışız. Bununda nedeni bu hakemin daha önce Sivasspor maçlarında çaldığı yanlış düdükler. Ama bu maçta gerçekten çok iyi maç yönetti.

 Tebrikler Barış Şimşek,

 

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BBP'li Ürgüp:
BBP'li Ürgüp: "Adaletten sapmadan görev yapacağız"
Ulaş gölü ziyaretçilerini bekliyor
Ulaş gölü ziyaretçilerini bekliyor