ACININ YAZISI 
ACININ YAZISI
Bekir ÇÖL

ACININ YAZISI

Bu içerik 758 kez okundu.

Bugün Milletimizin bağrına paslı bir bıçağın saplandığı gündür. Olayın sıcaklığı devam ettiği için henüz kalıcı zararlarını tespit edebilmiş değiliz. Bu felaketin üzerinden bir sene geçmesine rağmen bağrımıza saplanan bıçağın acısı olanca şiddetiyle devam ediyor. Milletimize geçmiş olsun diyorum. Böyle bir felaketin bir daha başımıza gelmemesi için Yüce Allah’a yalvarıyorum.

  Bugün Müslüman Türk askerinin bir kısmının bir şarlatan tarafından beyinleri ifsad edilerek kendi halkına silahlarını çevirdiği gündür. Bugün vatanını milletini seven binlerce sivilin yurdunu kandırılmış bir avuç çapulcuya teslim etmediği ve bu uğurda yüzlerce şehit, binlerce Gazi verdiği gündür. Bugün ABD’nin ve top yekûn batının tezgâhıylamuhafazakâr Türk milletinin karpuz gibi ikiye bölündüğü gündür. Bugün memleketimizin, milletimizin servetinin, birikiminin belki de yarısının yurt dışına kaçırıldığı gündür. Bugün milletimizin bağrından çıkan milyonlarca zeki ve tahsil görmüş gencimizin, bürokratımızın, askerimizin, Polisimizin, Hâkim ve Savcımızın, işadamlarımızın, öğretmenimizin, Fabrikatörümüzün velhasıl bizden olan birilerinin, oyuna getirilerek adeta kendi eliyle kalbine bıçak saplatılarak intihara sürüklendiği gündür. Bugünü iyi idrak etmemiz lazım ki, bir daha böyle günler yaşamayalım.

 

Hâlbuki ne ümitler beslemiştik bu yapılanmalar için. İlkokulu, ortaokulu, liseyi ve üniversiteyi özel okullarda tahsil yaparak özel yetişeceklerdi. Namaz kılan subaylarımız olacaktı, İslam ahkâmını bilen savcımız, Hâkimimiz ve Hukukçumuz olacaktı. Matematikte dünyayla yarışacak, Fen de başarı merdivenlerini hızla çıkacaktık. Tıpta, teknikte bizde buluşlara imza atacaktık. Daha ne hayallerimiz vardı. Ümitlerimizi kırdılar; milletimizin yeşil ekinini biçtiler; hayallerimizi mahvettiler. Bir kişiye bağlanmanın acısını yaşattılar. Rahmetli Muhsin Başkan derdi ki: Ağaca dayanma yanar; duvara dayanma yıkılır; İnsana dayanma ölür, dayanırsan Allah'a dayan" derdi. Batı bu oyunları üzerimizde her zaman oynuyor: Bu tezgâhları cemaatler ve tarikatlar üzerinden kuruyorlar. Geçmişte Şıh Sait örneği var. Daha yakınlarda Çeçenistan da Halidi Nakşi örneği var. Irak'ı kesnizani tarikatıyla parçaladılar. Afganistan'ı aslı İngiliz olan Topal Molla marifetiyle mahvettiler. Suriye’yi Ahmet Köftero sayesinde katlettiler. Mısır da, Yemen de aynı tezgâh devam ediyor. Biz ne kadar gafletteymişiz ki ilkokul mevzunu bile olmayan bir nur şakirdinin peşine takılarak bu güzel vatanın ortasına bu kazığı çaktık. Birileri ben onlardan olmadım " diye itiraz edebilir, ama neye yarar ki ben de olmadım ama bu kadar okumuş yetişmiş insanı ikaz edemedik, uyaramadık. Sonunda ölende bizden oldu, olanda bize oldu. Ölen şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet diliyorum, yakınlarına sabır ve selamet niyaz ediyorum. Gazilerimize sıhhat ve afiyet temenni ediyorum. Yeniden Milletimize büyük geçmiş olsun, Mevla’m bu mazlum millete bir daha böyle acılar göstermesin.

 

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar