ALEVİ KARDEŞİM ÜZÜLME… 
ALEVİ KARDEŞİM ÜZÜLME…
Ebubekir TAĞIZADE

ALEVİ KARDEŞİM ÜZÜLME…

Bu içerik 457 kez okundu.

Pazar günü anma törenine katılmak üzere, Tokat’tan Sivas’a geldiğini öğrendiğim bir kişi iki gence Eski Madımak Oteli olan Sivas Bilim ve Kültür Merkezi hakkında şu sözleri sarf ediyor;

Vatandaş: Bizim canlarımıza kıydıkları yeri alt üst ettiler, burayı yobazlar allayıp pullayıp kendilerini şirin göstermek için mahvettiler. Bizi yakanları unutturmak için ellerinden ne geliyorsa yaptılar.

Bu lafları duyunca hemen araya girdim.

Ben: Sizi sadece 2 Temmuz’da değil, 3- 4 -5 Temmuz hatta diğer aylarda da Sivas’a bekliyorum. Sivas Bilim ve Kültür merkezini hiç ziyaret ettiniz mi?

Vatandaş: Hayır etmedim.

Ben: O zaman sizin uygun bir zamanda misafirim olmanızı istiyorum ve bekliyorum.

Vatandaş:  Yobazlar, siz bizi yaktınız Allah belanızı versin. Sen kim oluyorsun da beni davet edersin. Çık git şu karşımdan.

BEN ETSEM SEN KEMİKSİN

Aslında her 2 Temmuz da Alevi ve Sünniler ağır tahriklere maruz kalıyor ve olmadık hakaretlere uğruyor. Aslında Ehlibeyt terbiyesi olmayan insanlardan SAYGI VE SEVGİ beklemekte saçma olurdu zaten. İnsanlığın hamurunu oluşturan şehir bu kadar hakareti hak etmedi etmiyor da. Her defasında PKK’yı şirin gösteren ve methiyeler sıralayan isimlerin anma programında olmaları ve timsah gözyaşı dökmeleri vay canına dedirtti.

 

Sivas dışından gelenler şunu unutmamalı, BEN ETSEM SEN KEMİKSİN, SEN ETSEN BEN KEMİĞİM.

TEŞEKKÜRLER…

Sivas Cem Vakfı, Sivas Valiliği, Sivas Belediyesi, Sivas İl Emniyet Müdürlüğü, Ticaret ve Sanayi Odası gibi sabah olayın yaşandığı yere karanfil bırakarak, kin değil dua ve sevgi bırakanlara teşekkür ederim. Ağır hakaretlere maruz kalan Polislere teşekkür ederim. Birlik çağrısı yaptığı için dışlanan Ali Dağ ve Sivas’ta ki ALEVİ kardeşlerim teşekkür ederim. Doğru ve tarafsız haber yapan meslektaşlarım teşekkür ederim.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar