HEYECANA AYAK UYDURMAYAN GİDER 
HEYECANA AYAK UYDURMAYAN GİDER
Ebubekir TAĞIZADE

HEYECANA AYAK UYDURMAYAN GİDER

Bu içerik 296 kez okundu.

AK Parti bir yandan teşkilatlarda kongre sürecini başlatırken diğer yandan bakanlar kurulu değişikliğin sinyallerini veriyor.

İçişleri, Dışişleri ve Adalet Bakanlığı hariç tüm bakanlıklarda değişiklik olması ise beklenmiyor.

Diğer Bakanlara bakılacak olursa hepsinin gözü kulağı Perşembe günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın gerçekleştirdiği zirvedeydi.  İki liderin fikir ve düşünce olarak ayrı olduklarını düşünmüyorum. Cumhurbaşkanı, Başbakan tarafından hazırlanan listeye son kez göz atarak kabine değişikliğini en uygun zamanda yerine getirecek. 2019 seçimlerine daha dinamik ve daha heyecanlı ekip ile girmek isteyen liderler yorulan ve yıpranan bakanları dinlenmeye çekecek. Daha önce çeşitli bakanlıklarda görev yapan isimlere görev vermek yerine teşekkür belgesi verilecek. Aslında AK Parti iktidarının en başından beri yapması gereken işlerden birisiydi. Görev değişikliği yerine isim değişikliği yapması gibi Sürekli kendini yenileyen ve büyüyen bir Türkiye’de kendini geliştiremeyen ve yol haritası olmayan isimler ile yola devam edilmesi yereli de zor durumda bırakır hale gelmişti.

PARA DAĞITMAKLA BU İŞ OLMAZ…

Örneği, geçen dönem Sağlık Bakanı olan Mehmet Müezzinoğlu son kabine değişikliği ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olmuştu. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu derler adama. İşi ehline vermeyince de işler sarpa sarar. Aynı Türkiye’de ki çalışma sistemi gibi. Evde oturan babaanneye maaşı verirsen asgari ücretli çalışanlar bu kadar da olmaz der. Neyse konumuz bu değil.

 

8 - 9 İSMİN BİLETİ KESİLDİ

 Bayram geçti kulisler hareketli ve gideceğine kesin gözü ile bakılan bakanlar hükümeti zora sokacak açıklamalar yapıyor. Bir nevi öç alıyor. Kabinede 8 – 9 ismin değişeceğini düşünüyorum. 16 Nisan referandumunu kaybeden Bakanlar her ne kadar topun ağzında olsalarda göz ardı edilmemesi gereken Bakanlar da var. 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar