SESSİZ SEDASIZ… 
SESSİZ SEDASIZ…
Ebubekir TAĞIZADE

SESSİZ SEDASIZ…

Bu içerik 338 kez okundu.

AK Parti’de, sessiz sedasız yürütülen değişim hareketi devam ediyor. Şimdi diyeceksiniz ki değişen isim yok ki… Evet yok. Ama listeler sürekli değişim ve hareket içerisinde yazılıp çiziliyor.

SİVAS’TA İKİ İSİM YARIŞIYOR

Ramazan ayında yapılacak olan bir değişiklik merkezi siyasetçileri zora sokabilir. Bunun nedeni ise yereli hiçe sayarak değişim yapılmasıdır. Büyükşehir olacak illerin listesi dahi hazır. Büyükşehir olacak ilerin Belediye Başkan adayları da belli. Bu arada Sivas’ta Büyükşehir olacak illerin arasında adı geçiyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığı için iki ismin adı geçiyor. Bu isimler Ramazan Ayı boyunca gitmediği iftar sofrası, gitmediği dernek, sivil toplum kuruluşu kalmadı. Acaba Sivas’ın desteğini arkasına alıp Ankara’ya öyle mi gitmek istiyorlar orasını bilmem ama aralarında tatlı bir rekabetin olduğunu çok iyi biliyorum.

TURLATMAYIN…

Ak Parti’de, gençleşme hareketini sadece Partinin “A” takımında gördük. Henüz Türkiye’ye yayılmasa da bir umut var. Bu umut eğer gerçekleşir ise 16 Nisan’da ki hezimeti unutturur. Yok, bu umut gerçekleşmez ise 2019 seçimleri 1. 2. 3. tur derken alır başını gider. Turlara gitmemesi için kangren olan bölümü kesip atmak gerekir. Eğer kesmezseniz yara büyür ve çürümeye mahkûm olur.

GÖREVLER DEĞİL İSİMLER DEĞİŞECEK

Bayram sonrası kabinede bir değişikliğin olacağını düşünüyorum. Kabine de yapılacak olan değişiklik diğerlerine benzemeyecek. İsimler aynı görev yerleri farklı dönemi sona erecek. Sağlık Bakanından Çalışma Bakanı olursa evdeki Babaanneye bile para verilir. Dönem, işin ehline verilme dönemi olacak ve kabine ona göre şekillenecek. Halktan kopuk, seçildiği illerin ilçe sayısını dahi bilmeyen bakanlar kabinede kendine yer bulamayacak. Ak Parti’nin “A” takımında bulunan isimler mevcut bakanların en büyük rakipleri olarak görülüyor. Bakanlar “A” takımına iyi gözle bakmıyor ve aralarındaki çekişme gizliden gizliye büyüyor. Koltuk kaybetme endişesinden mi? Hizmet yarışından mı?.

Orasını bilmem ama Ramazan sonrası bizleri hareketli günler bekliyor…

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar