ÇÜRÜK HASTANE! 
ÇÜRÜK HASTANE!
Ebubekir TAĞIZADE

ÇÜRÜK HASTANE!

Bu içerik 354 kez okundu.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi…

Adı kulağa hoş geliyor ama görüntüsü ile ne yenilir ne de yutulur bir tarafı var. Yanlış anlaşılmasın kast ettiğim hastane binası. 1970’li yıllarda dönemin Başbakanı Süleyman Demirel Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesinin temellerini atmış attığı gibide kaldı.

Yarım asırlık ömre sahip olan hastanenin artık yıkılması gerekiyor.

Neden mi?

Hastane o kadar çürük o kadar dayanıksız ki dışardan da içeriden de bakıldığında yeni bir hastaneye ihtiyaç olduğu ortaya çıkıyor. Yeni hastane yapamazsak ne Profesörler kalır ne Doçent kalır ne de diğerleri kalır. Kendinizi bu hocaların yerine koyduğumuz zaman anlarsınız ne demek istediğimi.

Türkiye’de sayılı kampüs alanına sahibiz diye övünüyoruz. Ne yazık ki hastane binası yapacak ne bir destek ne de bir gelir bulupta kuzu gibi yatan boş alanın bi köşesine yeni hastane inşa edemiyoruz. Arının işi bal yapmaktır bal yapmayan arı yok olmaya mahkûmdur. İşte Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi de bu şekilde. Çalışanları istedikleri kadar çalışsın bal yapacak kovan olmayınca arılar kendilerine daha modern kovan bulurlar.

Her Üniversite yönetiminin projesinde ve hayalinde yeni hastane binası yapmak vardır. Ama bu hep hayallerde kaldı. Fiiliyete geçmese de hayalde olması da güzel.

TOKİ mi yapar? Sağlık Bakanlığı mı yapar? Bilmem ama birisi yapsın artık. Yoksa Sivas- Üniversite kaynaşması yandı bitti kül olacak.

Amacım Üzüm Yemek.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
“Kola yerli üretimdir”
“Kola yerli üretimdir”