SÜPER KUPA İÇİN UĞRAŞALIM 
SÜPER KUPA İÇİN UĞRAŞALIM
Ebubekir TAĞIZADE

SÜPER KUPA İÇİN UĞRAŞALIM

Bu içerik 375 kez okundu.

Eskişehir Göztepe Süper Lig’e çıkma final karşılaşması reklama ve organizasyona çok ihtiyacı olan Antalya’da yapıldı. İşin enteresan tarafı dev organizasyonları Anadolu’ya yayma çalışmalarının ilk firesi oldu. Ama Antalya’ya her iki takımın taraftarı resmen akın etmişti. Sonuçta Türkiye’nin en fazla taraftarı olan takımların ya tamam ya devam maçı idi. İki şehirden toplamda 50 bini aşkın taraftar Antalya’ya gitti. 32 bin kişi stadyuma girip maçını izledi geri kalan taraftar ise dışarıdan takımlarını destekledi. GÖZ-GÖZ Süper Lige çıktı başarılar dilerim.Şimdi diyeceksiniz ki bizene bu yazıda. İşin aslı öyle değil. Gelin bir de Sivas’ta oynanmasın böylesi maçlar.

SÜPER KUPA FİNALİ İÇİN

Sivas’ta hükümetin belki de tek çatı altında yaptığı en büyük yatırım 4 Eylül stadyumu oldu. Sivasspor sevdalıları henüz tam dolduramasa da stadyum güzel oldu. 27 bin kapasiteli olan stadyumu henüz tam manası ile dolduramadık. Hatta şampiyonluk maçında dahi dolduramadık. İşin bu tarafında değilim ben. Daha farklı bakıyorum. Oda SÜPER KUPA FİNAL MAÇI NEDEN SİVAS’TA OYNANMASIN. İklim şartları, şehrin fiziki yapısı, şehrin konumu ve sportif açıdan Türkiye’de önemli bir il olan Sivas artık büyük organizasyonlara ev sahipliği yapabilecek büyük abilerden birisi.

-Ağustos ayında oynanacak olan final maçı hava sıcaklığı nedeni ile diğer illerde futbolcular sıcaklıktan dert yanmışlardı. Ama Sivas’ta böyle bir sorun yok çünkü hava serin.

- Ulaşım çok basit Çünkü Türkiye’nin tam ortasında kim gelmek isterse kapımız sonuna kadar açık.

- Şehir alenen bu tür organizasyonlara açık ve müsait

- Rakip takımların rahatlıkla gezebileceği ve vakit geçirebileceği alt yapı ve imkanlar sınırsız.

- Final maçında karşılaşacak olan Beşiktaş ve Konyaspor bu şehre yabancı değil.

- Stadyum yeni yapıldı açılışı yapılmadı açılışı Süper Kupa Final maçı ile yapalım

Saymakla bitmez gelin bir olalım bu finalin Sivas’ta oynanması için çabalayalım.

Yıldırım Demirören Sivasspor’a Şampiyonluk kupasını vermek için Sivas’a geldiğin de Sivaslı taraftarlara, büyük bir futbol organizasyonunun Sivas’ta yapılması için söz vermişti. İşte bu söz unutulmadan hatırlatılmalı ve yerine getirilmelidir.

Bu arada Final Maçı Sivas’ta oynanırsa en az 40 50 taraftar Sivas’a gelir. Türkiye’nin en büyük taraftar gruplarının mücadelesi olacak.

SÜPER KUPA FİNAL MAÇI NEDEN SİVAS’TA OYNANMASIN

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar