AMAN REİS’İM BİZE DOKUNMA 
AMAN REİS’İM BİZE DOKUNMA
Ebubekir TAĞIZADE

AMAN REİS’İM BİZE DOKUNMA

Bu içerik 440 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bir döndü pir döndü.

2002 yılında erdemliler hareketi ile başlayan Ak Parti serüveni 21 Mayıs Pazar günü daha da anlam kazanarak kılcal damarlarda hissedildiği gün olarak tarihe geçti. Ak partinin ağır toplarının yer aldığı kongrede gözler Recep Tayyip Erdoğan’a çevrilmiş durumdaydı. Bu Herkes Reis’inin ağzından çıkacak kelimeleri bekliyordu. “YUVAM, SEVDAM, AŞKIM” dediği AK Parti’ye 979 gün sonra dönen Erdoğan kürsüye çıktığı andan indiği zamana kadar bir ders niteliğinde konuşma yaptı. Erdoğan, 16 Nisan Referandumunda alınan sonucu başarı olarak görenleri ve kabul edenleri kara listeye yazdığının mesajını verdiğini konuşmasından anladık. Aslında Başbakan Binali Yıldırım, kongre kararının alındığı gün tüm Türkiye’de bir değişim olacağının sinyalini vermişti. Tüm il başkanları, parti yöneticileri hatta delegeler dahi “Ne oluyor” demeye başlamışlardı. Gençlerin daha çok yer alacağı ve koltuklarına hapis olan Ak Partili isimlerin yer değiştireceği sistem, bazılarının hoşuna gitmemiş olacak ki bir çok kişi SUS PUS oldu. Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 yılındaki heyecanını 2017’de ki büyük kongrede salonun içerisinde bulunarak yakından görmüş olmam bu tespitleri yapmama neden oldu. 81 il teşkilat temsilcilerinin kara listede “Acaba benimde ismim var mı ?” korkusunu kongre çıkışı delegelerin gözlerinde yakinen gördüm. 16 Nisan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için bir kıstas. Nasıl ki 17-25 operasyonlarını kıstas olarak gören Erdoğan, AK Partili isimler içinde 16 Nisan’ı ölçü olarak görüyor. Erdoğan’ın partiyi yıpratan ve kan kaybettiren isimler ile yol ayrımına gideceği gün belki de 2019 seçimlerinde yapılacak Belediye ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ibresini tekrardan AK Parti’ye çevirecek.

BELEDİYELER DİKKAT!

Erdoğan, hizmetin ana unsuru olan belediye başkanlarına da seslendi. Üstüne basa basa 81 ilden gelen belediye başkanlarına, “Ayağınızı denk alın” mesajı ise unutulmaması gereken en önemli etkenlerden oldu. Çalışan ve çalışmayan isimlerin Ak, kara olarak ikiye ayrılacağı Mahalli İdareler seçimlerine 2 yıldan az bir süre kaldı. Bakalım Sivas Ak mı yoksa kara mı diyecek hep birlikte izleyip görelim.

BİRDE BANA HAYIRLI OLSUN…

Ben Ebubekir TAĞIZADE, Köşe yazarı olarak ilk yazımı Memleket Sivas Gazetesine yazıyorum. Ekranlarda izlediğiniz ben bu defa karşınıza köşe yazarı olarak çıkmak istedim. Dualarınız ile başarılı olmayı hedefliyorum. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar