"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları" 

"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Dursun, Anadolu'da birliği, beraberliği, kardeşliği sağlamak, kuvvetlendirmek ve pekiştirmek üzere "Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"nı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Sivas Memleket
Bu içerik 90 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen ‘Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları'nın 4'üncüsü Sivas'ta gerçekleştirildi. Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Dursun, Sivas'ta bir otelde düzenlenen programda yaptığı konuşmada, "Türkiye Cumhuriyeti'nin temeli kültürdür diye kabul ediyoruz. Bu kültürün ne derece önem verilerek ihya edildiği, ayağa kaldırıldığı konusu tartışmaya çok açık" dedi.Zaman zaman bu konunun tartışıldığını dile getiren Dursun, şöyle konuştu:"Fakat biz bu işin tartışma kısmına girmeden, Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak hizmet kısmıyla ilgiliyiz. Durumdan vazife çıkarıyoruz. Yeniden bir milli kültür mücadelesine girişmemiz gerektiği kanaati bizde hasıl olduğu için bu ihtiyacı var saydığımız için Kültür ve Turizm Bakanlığı olarak durumdan vazife çıkarmak suretiyle, Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları adı altında yeni bir yapılanmaya gittik. Kültür dünyasının lideri olabilecek gençleri arayıp bulmak, onlarla hasbihal etmek, birebir ilgilenmek, onlarla bilgilerimizi paylaşmak ve vakti geldiği zaman emaneti onlara devretmek için bir araya geldik"dedi. Bundan sonra gençlerin söz sahibi olacağına dikkati çeken Dursun, "Biz bunu Çanakkale'de başlattık. Çanakkale ruhuyla olsun diye. Sonra Diyarbakır, Mardin, Şırnak'a gittik ve oradaki gençlerle olduk. Bu çalışmanın bir tarafı tarih, bir tarafı Anadolu. Anadolu'da birliği, beraberliği, kardeşliği sağlamak, kuvvetlendirmek ve pekiştirmek üzere bu çalışmayı yapıyoruz." ifadelerini kullandı.Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Refik Turan da Sivas'ın bitmek tükenmek bilmeyen mücadelelerde cephelere yiğitlerini yetiştirip gönderdiğini aktararak, "Sivas, tarihimizin ve dünya tarihinin en kutsal mücadelelerinden birisi olan Mili Mücadele'nin mayalanma yerlerinden biri olmuştur." dedi.Vali Salih Ayhan ise böyle manalı bir buluşmanın Anadolu'nun tarih ve kültür şehri Sivas’ta olmasının çok anlamlı olduğunu söyleyerek, "Sivas Kongresi'nin 100. yılını idrak ettiğimiz bugünlerde, böyle bir projeye ev sahipliği yapmak bizleri onurlandırdı" dedi.Programa, Sivas Belediye Başkan Vekili Turan Topgül, Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul ve öğrenciler katıldı.

 

Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”