Bilim Şenliği düzenlendi 

Bilim Şenliği düzenlendi

Sivas Batı Koleji'nde lise öğrencileri tarafından robotik kodlama ile hazırlanan çalışmalar Bilim Şenliğinde sergilendi.

Bilim Şenliği düzenlendi
Bilim Şenliği düzenlendi Sivas Memleket
Bu içerik 102 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas Batı Kolejinde Robotik Kodlama Uzmanı Zafer Doğan, 9,10 ve 11. sınıf öğrencilerine yönelik eğitimler verdi. Robotik Kodlama eğitim alan öğrenciler, 2 aylık bir çalışma ile fizik, kimya, coğrafya, biyoloji ve edebiyat branşlarında çeşitli projeler üretti. Kendi kendini sulayabilen akıllı saksı, beyin, akılı sera, çarpmayan araç, deniz suyunun arıtılması gibi birçok çalışmaya imza atan 200 öğrenci, düzenlenen Bilim Şenliğinde 110 projeyi görücüye çıkardı. Okulun çok amaçlı spor salonunda düzenlenen Bilim Şenliği'nde sergilenen projelerde en çok dikkat çeken akıllı Saksı, akıllı Sera ve görme engelliler için yapılan sensörlü kol bandı oldu.Sivas'ın tarım şehri olmasından esinlendiklerini söyleyen öğrenciler, "Kurduğumuz sistem ile saksı toprağın kuruluğuna göre sulama yapıyor. Akılı serada ise yaptığımız cihaz ile seranın içinin nem oranı, oksijen oranı ölçülüyor. Sistem bu verilere göre devreye giriyor" dedi.Öğrencilerin hazırladığı çalışmanın tamamen kendi ürünleri olduğuna dikkat çeken Okul Müdürü Turgut Koç, "Öğrencilerimizin neler yapabileceğini aileleri de görmüş oldu. Birbirinden ilginç çalışma var. Öğrencilerimiz daha önce hazırladıkları projelerle TÜBİTAK yarışmalarında da ödüller aldı. Akademik başarımıza çağın gereksinimlerinden olan robotik kodlamayı da ekleyerek farkımızı ortaya koymuş olduk" ifadelerini kullandı.

Bilim Şenliği düzenlendi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”