İPARD’ın hayvancılık çağrısı devam ediyor 

İPARD’ın hayvancılık çağrısı devam ediyor

İPARD’ın hayvancılık çağrısı devam ediyor
İPARD’ın hayvancılık çağrısı devam ediyor Sivas Memleket
Bu içerik 187 kez okundu.

 

SÜMEYRA DENİZ

TKDK  Sivas İl Koordinatörü  Muhammed Ali Genç  İPARD 2’nin 5’nci çağrısı hakkında bilgi verdi. Genç, “ İPARD 2’nin 5’nci çağrı ilanına 16 Şubat tarihi itibariyle çıkmış bulunmaktayız. Bu çağrı ilanında büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği, bunlar içerisinde sütçülük ve besicilik var.  Diğer taraftan kaz yetiştiriciliği, manda yetiştiriciliği, tavuklarla ilgili gerek et tavukçuluğu gerekse yumurta tavukçuluğu diğer taraftan hindinin yetiştiriciliğine dair genel anlamda hayvancılıkla ilgili projelerimizden çağrıya çıktık bir diğer tarafta da işleme tesislerinden, süt işleme tesisleri, peynir altı suyu işleme tesisleri, kesimhaneler, et işleme tesisleri, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanmasına yönelik tesisle, meyve sebzenin işlenmesi, pazarlanması ve soğuk hava depolarına yönelik olarak çağrıya çıktık” dedi.İPARD kaynakları hakkında bilgi veren Genç, “ İPARD programının ana kaynağı yüzde 75 fonu sağlayan Avrupa Birliği diğer taraftan yüzde 25 kaynağı da Türkiye Cumhuriyeti kamu katkısı olarak sağlıyor. Avrupa Birliği bunu aday ve potansiyel ülkelerle kendisini uyumlaştırmak için yapıyor. Bununla birlikte Avrupa Birliği ortak tarım politikalarını birleştirmek ve Türkiye’yi uyumlaştırma amacı içerisinde 2 tane İPARD programı vardı birincisini 2007-2013 yılları arasındaydı bunu 2016’nın sonuna kadar uyguladık diğeri de 2014-2020 yılları arasını kapsıyordu bunu da 2023 yılına kadar uygulayacağız. İnşallah 2023 yılına kadar uygulayacağımız programda 1 milyar avronun üzerinde bir hibe ile ilgili bir planlamamız var” şeklinde konuştu.

Müracaatların nasıl alındığı konusunda da bilgi veren Genç, “Biz bu anlamda bize müracaatları şu şekilde alıyoruz; kişiler projelerini hazırlıyorlar, şu an çağrı ilanına çıktık, 4 Nisanda başlayacak 17 Mayısta hayvancılıkla ilgili 24 Mayısta da işleme tesisleriyle ilgili projelerin alımları bitirilecek projeler inceleme aşamasından sonra onaylanma ve sözleşme aşamasına geçiyor yatırımlar başlıyor yatırımlar tamamlandıktan sonra 1 veya 2 taksit içerisinde biz ödemelerini yapıyoruz kişilere hibelerini veriyoruz bizim en önemli özelliklerimizden bir tanesi hibemizi verdikten sonra geri çekilmememiz bunu 5 yıl boyunca takip etmemiz” ifadelerine yer verdi.

İPARD’ın hayvancılık çağrısı devam ediyor
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İŞKUR öğrencilerle buluştu
İŞKUR öğrencilerle buluştu
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar
Hekimler Çanakkale Şehitlerini Andılar