“Çağın en dinamik mesleği gazetecilik” 

“Çağın en dinamik mesleği gazetecilik”

“Çağın en dinamik mesleği gazetecilik”
“Çağın en dinamik mesleği gazetecilik” Sivas Memleket
Bu içerik 55 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Türk Eğitim-Sen Sivas Şube Başkanı Nuri Eryıldız ve Yönetim Kurulu Üyeleri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla gazetemizi ziyaret etti.

Gazetemiz Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Geneş ve personellerle bir süre sohbet eden Eryıldız, Çağımızın en dinamik mesleklerinden olan gazetecilik mesleğinin oldukça önemli olduğunu söyledi.

Gazetecilik Mesleğinin dünyada ve ülkemizde en zor meslekler arasında yer aldığını vurgulayan Eryıldız, “Demokratik hayatın vazgeçilmezi olan gazetecilik mesleğini gece gündüz demeden, karşılarına çıkan güçlükleri aşarak üstün bir görev anlayışıyla yerine getiren basın mensupları demokratik hayatın güçlenip gelişmesinde, ilin tanıtımında, sosyal ve kültürel hayatın gelişmesinde, kamuoyu oluşturulmasında etkin rol oynuyorsunuz. Halkımızın gözü, kulağı ve sesi olarak kamu görevi gören basın mensuplarımızın hızla gelişen teknolojiyi kullanmaları ve internet haberciliğinin yaygınlaşması gazeteciliği daha etkili kılmaktadır. Bu etkililik gazetecilerin sorumluluğunu daha da artırarak, basın meslek ilkelerine, insan haklarına ve kişilerin özel hayatına daha fazla özen gösterilmesini gerektirmektedir. Bu özel günlerinde Sivaslı gazetecilerimiz başta olmak üzere, tüm basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutluyor, aileleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve başarılı günler diliyor, şehit gazetecileri de rahmet ve saygıyla anıyorum” ifadelerini kullandı.

“Çağın en dinamik mesleği gazetecilik”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
“Kola yerli üretimdir”
“Kola yerli üretimdir”