Karla yeterince mücadele edilmiyor mu? 

Karla yeterince mücadele edilmiyor mu?

Seçim öncesi karla mücadele çalışmalarının yeterince yapılmadığını aktaran vatandaşlar Sivas Belediyesine tepki gösteriyor.

Karla yeterince mücadele edilmiyor mu?
Karla yeterince mücadele edilmiyor mu? Sivas Memleket
Bu içerik 144 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Her yıl kar yağmadan harekete geçerek tuzlama çalışması yapan Sivas Belediyesi bu kış sezonunda vatandaşların eleştirilerine maruz kalıyor. Aşırı kar yağışı nedeniyle ilimiz cadde ve sokaklarında ulaşımda aksamalarda meydana geliyor. Kent merkezindeki kaldırımlardaki kar nedeniyle vatandaşlar da yürümekte güçlük çekiyor.

Gazetemize ulaşarak tepkilerini dile getiren vatandaşlar Sivas Belediyesi’nin bu yıl neden çalışma yapmadığını merak ettiklerini söylüyor.

Her yıl kaldırımlarda Özbelsan çalışanlarının kar kürekleri ile kaldırımları temizlediklerini ancak bu sene her hangi bir çalışma yapılmadığını savunan vatandaşlar, “Kent merkezinde kaldırımlarda yürünmediği gibi işlek caddelerde de yoğun kar var. Kentin çeşitli bölgelerinde ise mahallelerde araçlar gidemez hale geldi. Özellikle Klavuz, Fatih ve Tuzlugöl Mahallelerinde araçlar yoldan çıkarak çeşitli kazalara sebep oluyor” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Belediye Başkan yardımcısı Hasan Karaman, yağan kar yağışının ardından Sivas’ı 7 bölgeye ayırdıklarını ve zorlu kış şartlarına yönelik tedbirler aldıklarını açıklamıştı.

Vatandaşların mağdur olmaması için her bölgeye de bir sorumlu görevlendirdiklerini ulaşım konusunda sorun olmayacağını açıklayan Başkan Yardımcısı Karaman, “Sivas Belediyesi olarak tamamen kışa hazır vaziyetteyiz. Planlarımızı yaptık. Tuzlama ve kenar bölgelerdeki yol açma çalışmaları devam ediyor. Şu anda şehirde bir problem yok. Ulaşılmayacak herhangi bir yer yok.  Karla mücadele çalışmaları nasıl yapılıyor? Bizde önemli olan meteorolojik veriler. Meteoroloji verilerini baz alıyoruz. Şehri ana arterler ve tali sokaklar olmak üzere ayırdık. Meteoroloji  verilerini alır almaz ana arterlerdeki tuzlama çalışmalarına başlıyoruz. Kar yağışı başlar başlamaz tuzlama çalışmalarının yapılması çok önemli bizim için. Çünkü kar yağışı bittikten sonra tuzlama yaptığınız vakit hiçbir etkisini göremiyorsunuz. Önemli olan asfaltla karın arasına tuzu serpebilmek. Böyle yaptığımız zaman etkili oluyor. Bunu 11 araçla yapıyoruz. Kışa hazır vaziyetteyiz. Şehri 7 bölgeye ayırdık. Her bölgenin bir sorumlusu olmak kaydıyla her bölgede aynı anda karla mücadele çalışmaları yapılıyor” ifadelerini kullanmıştı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğal Afet ve DASK Bilinci Semineri Düzenlendi
Doğal Afet ve DASK Bilinci Semineri Düzenlendi
Başkan Adayı Akyıldız’a genel merkez desteği
Başkan Adayı Akyıldız’a genel merkez desteği