“Barajlarımızdaki su seviyesi artacak” 

“Barajlarımızdaki su seviyesi artacak”

“Barajlarımızdaki su seviyesi artacak”
“Barajlarımızdaki su seviyesi artacak” Sivas Memleket
Bu içerik 289 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Devlet Su İşleri (DSİ) 19. Bölge Müdürü İsmail Kaya, Sivas’ta 2050 ve sonrasında içme suyu problemi yaşanmaması amacıyla çeşitli planlamalar yaptıklarını söyledi.

İlimizin 2050 ve sonrası içme suyu ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olaraktan planlama-proje çalışmalarını sürdürdüklerini aktaran Kaya, “Kar yağışı ilimizde bir süre etkisini sürdürecek. Kar yağışıyla beraber barajlardaki su seviyelerimizin artacağını düşünüyoruz. Barajlarımız ne kadar dolu olursa bu ilimizin için oldukça sevindirici” dedi.

Beydilli Barajı ve Pusat Özen Barajı sayesinde ilimizin 2050 ve sonrasını su ihtiyacını uzun süre karşılayabileceğini aktaran Kaya, “Su kaynaklarımız sonsuz değil. Bu nedenle suyumuzu idareli kullanıp, gereksiz israflardan kaçınmamız lazım. İlimizin 2050 ve sonrası ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olaraktan planlama-proje çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Beydilli Barajı ve Pusat Özen Barajı ilimizin 2050 ve sonrasını garanti altına alacak projelerimiz. 2018 yılı yatırım programımıza baktığımız zaman 25 tane planlama işimiz, 48 tane proje yapımı, büyük su işleri kapsamında 15, küçük su işleri kapsamında 69 olmak üzere toplam 157 adet proje yürütmekteyiz. Her geçen gün sulanabilir alanlarımızın sayısı çoğalıyor. Bu durum sevindirici ancak sulama yaparken de suyu en verimli şekilde kullanmalıyız” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Doğal Afet ve DASK Bilinci Semineri Düzenlendi
Doğal Afet ve DASK Bilinci Semineri Düzenlendi
Başkan Adayı Akyıldız’a genel merkez desteği
Başkan Adayı Akyıldız’a genel merkez desteği