CHP’nin adayı Ali Akyıldız 

CHP’nin adayı Ali Akyıldız

CHP’nin adayı Ali Akyıldız
CHP’nin adayı Ali Akyıldız Sivas Memleket
Bu içerik 260 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi Sivas Belediye Başkanı adayı Ali Akyıldız oldu. AK Parti, Büyük Birlik ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin adaylarının ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin de adayı belli oldu.

Sivas kamuoyunda ve parti içerisinde geçen dönem CHP Sivas Milletvekilliğini yapan Ali Akyıldız’ın ismi açıklandı. Edinilen bilgiye göre Ali Akyıldız, CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve Merkez İlçe Başkanı ile birlikte CHP Genel Merkezine gitti. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile yapılan görüşmelerin ardından isim netleşti. Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun onayının alınmasının ardından ilk sırada Ali Akyıldız aday gösterildi. Türkiye Büyük Millet Meclisinde devamlı Sivas’ın sorunlarını gündeme getiren Ali Akyıldız’a Sivaslılarında sahip çıktığı gözleniyor.

ALİ AKYILDIZ KİMDİR?

Ali Akyıldız, 1 Haziran 1964 yılında Sivas Divriği'nde doğdu. Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ziraat Mühendisliği Bölümü'nden mezun oldu. Tarım Kredi Kooperatifleri Sivas Bölge Birliği bünyesinde farklı ilçelerde ve farklı kademelerde 25 yıl görev yaptıktan sonra 2013 yılında emekli oldu.

Memuriyet görevinin yanı sıra uzun süre Profesyonel/Amatör Futbol Hakemliği, Futbol Hakem Gözlemciliği ve Voleybol Hakemliği yaptı. Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Sivas Şubesi Üyeliği yapıyor. 1999 ve 2004 yıllarında yapılan yerel seçimlerde Divriği Belediye Başkanı Aday Adayı oldu. 2007 yılında yapılan Genel Seçimlerde CHP'den Sivas Milletvekili Aday Adayı oldu. 25. ve 26. Dönem CHP Sivas Milletvekili 2010 tarihinden itibaren seçimlerde aday olduğu güne kadar Cem Vakfı Sivas Şubesi Başkanlığı yaptı, Sivas Kent Konseyi Yürütme Kurulu'nda görev aldı. Ali Akyıldız, evli ve bir kız babası.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”