“Asgari ücret en az 2 bin TL olmalı” 

“Asgari ücret en az 2 bin TL olmalı”

“Asgari ücret en az 2 bin TL olmalı”
“Asgari ücret en az 2 bin TL olmalı” Sivas Memleket
Bu içerik 137 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

İl Genel Meclisi Aralık ayı toplantılarının son oturumu dün gerçekleştirildi. Toplantıda İl Genel Meclis üyeleri gündem dışı söz alarak farklı konulara değindiler. İlk olarak söz alan Cumhuriyet Halk Partisi Grup başkanı Sadık Güller, yılsonunun yaklaşması sebebiyle asgari ücretli çalışanların tek umudunun maaşlarına yapılması planlanan zamda olduğunu söyledi.

Günümüz şartlarına göre mevcut asgari ücretin oldukça yetersiz olduğuna vurgu yapan Güller, “Bu ülkede bin 603 lirayla geçinmenin mümkün olmadığı bir gerçektir. Türkiye İstatistik Kurumunun (TÜİK) rakamlarında insanca yaşanabilecek bir koşula göre en az 2 bin liranın üzerinde olması gerekiyor” dedi.

Emeklilere asgari ücretle çalışanlara 2018’in aralık ayındaki enflasyonun yansıtılması halinde bile koşulların uygun bir koşul düzeyine gelmediğinin altını çizen Güller, “Aralık ayında asgari geçim indirimiyle ilgili konuşmak istiyorum. Geçim standartları, yaşam standartları göz önüne alınıyor. Her siyasetçi seçim öncesi ya da sonrası insanlarımızın asgari geçim koşullarıyla ilgili çeşitli sözler sarf ediyorlar. Aralık ayında da asgari ücretliye verilen zam oldukça yetersiz oluyor. Bu insanlar geçimlerini nasıl sağlasınlar. Çocuklarını nasıl okutsunlar. Kış aylarında hepinizin malumu faturalar oldukça yüksek geliyor. Asgari ücretle çalışan bir kişi kira ve faturalarını ödediği zaman zaten elinde harcayacağı doğru düzgün bir para kalmıyor. Bu insanlar ay sonuna kadar nasıl temel ihtiyaçlarını karşılayabilir. Yaşanan durum ortada bu sorunları da hepimiz biliyoruz. Bizim tek gayemiz asgari ücretle çalışan kişilerin açlığa mahkûm edilmemesi. Tespitlerimize göre asgari ücretin en az 2 bin TL olması gerekir” ifadelerini kullandı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”