Çocuk yoğun bakım ünitesi neden yok! 

Çocuk yoğun bakım ünitesi neden yok!

Çocuk yoğun bakım ünitesi neden yok!
Çocuk yoğun bakım ünitesi neden yok! Sivas Memleket
Bu içerik 128 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Milliyetçi Hareket Partisi Sivas Milletvekili Ahmet Özyürek, Numune Hastanesinde çocuk yoğun bakım ünitesi olmamasını Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin gündemine taşıdı.

Numune Hastanesinde yoğun bakım olmaması sebebiyle hastaların diğer illere gitmek zorunda kaldığına vurgu yapan Özyürek, “Çocuğunu tedavi ettirmek için Numune Hastanesine giden vatandaşlar yoğun bakım servisi olmadığı için elleri boş dönüyor. Çocuğun durumu acilse hasta ve hasta yakınları başka illerdeki hastanelere gönderiliyor. İşlerini ve evlerini bırakan vatandaşlar hiç bilmediği şehirlerde çocuğunun tedavisi için çırpınıyor. Bu insanlara yazık değil mi? Bu konunun acilen çözüm bulunması gerekiyor” dedi.

Günümüz şartlarında insanların zaten ekonomik noktada sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Özyürek, “Sivas Numune Hastanesinde çocuk yoğun bakım ünitesi yoktur. Bundan dolayı her gün yeni problemler yaşanmakta. Çocuklar hastaneye gittiğinde acile alınmamakta. Tedavi için hastaneye gelen çocuklar Kayseri ve Ankara’ya gönderiliyor. Sivas gibi bir ilimizde devlet hastanemizin yoğun bakım servisinin olmaması gerçekten günümüz koşullarına göre eksik ve yanlıştır. Acilen yoğun bakım ünitesinin açılmasını talep ediyorum. Hasta olan çocuklar ambulanslarla başka illere gönderilirken hastanın başına herhangi bir şey gelse bunun hesabını kim verecek. Numune Hastanesine bir yoğun bakım servisi açmak çok zor bir şey olmaması gerek diye düşünüyorum. Çocuklarımızın tedavileri için biran evvel adımlar atılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
Kokartlı rehber sayısı sadece 1 kişi
“Kola yerli üretimdir”
“Kola yerli üretimdir”