Atmaca: “İçip içip gelip adayları belirleyemezsiniz” 

Atmaca: “İçip içip gelip adayları belirleyemezsiniz”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Genel Meclis Üyesi Yılmaz Atmaca, CHP İL Başkanı Ahmet Turan Temel ve ilçe yönetimi hakkında şok iddialarda bulundu. Atmaca, alkol alınarak ilçelerdeki toplantılara katılım sağlanıp adayların belirlendiğini iddia etti. Yaşanan olaylara karşı çıkmasının ardından partisinden ihraç edilmek istendiğini iddia eden Atmaca, “İl ve İlçe yönetimine Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘Siyaseti içki masalarında yapmayalım’ talimatını hatırlattım. İçip içip gelip burada adaylarımızı belirleyemezsiniz dedim. Birkaç gün sonra partiden ihraç edilmek istendim” dedi.

Atmaca: “İçip içip gelip adayları belirleyemezsiniz”
Atmaca: “İçip içip gelip adayları belirleyemezsiniz” Sivas Memleket
Bu içerik 347 kez okundu.

Mehmet TIRPAN

Cumhuriyet Halk Partisi İmranlı İl Genel Meclis Üyesi Yılmaz Atmaca, partisine yönelik çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kendisinin sebepsiz partiden ihraç edilmek istendiğini kaydeden Atmaca ilçelerinde geçekleştirdikleri aday ve seçim çalışmalarına yönelik toplantıya CHP İl Başkanı Ahmet Turan Temel ve İlçe yönetiminin alkollü geldiğini kendisinin de ‘İçip içip gelip burada adaylarımızı belirleyemezsiniz’ dediğini söyledi.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra partisine üye kaydı bulunan bir kişinin şikâyet dilekçesinin ardından gerekçe gösterilmeden partiden ihraç edilmek istendiğini iddia eden Atmaca, “Genel Başkanımızın siyaseti içki masalarında yapmayalım talimatına rağmen ilçelerde kendi belirlediği adayları içki içerek gelip te ayık olmayan kafayla belirlemesi doğrumu dur? Acaba alkollü belirlenen adayların ilçelere ne kadar faydası olabilir? İlçe Başkanları bir yerlere kuklalık etmek zorunda mıdır? Bizim demokrasi anlayışımız bu mudur?” dedi.

Belirlenen adayları ilçelerindeki tabanın benimsemediğini yaşanan durumdan dolayı rahatsız olunduğunu da aktaran Meclis Üyesi Atmaca, “İmranlı’da nasıl başarılı olabiliriz diye ilçemizde il başkanı ve ilçe başkanının katılımıyla bir toplantı düzenledik. Toplantıda kimleri aday gösterebiliriz, oyumuzu nasıl artırırız diye fikir alışverişinde bulunmak istedik. Ancak O toplantıya İl Başkanımız Ahmet Turan Temel ve İlçe yönetimi alkollü geldiler. Partimin il ve ilçe yönetimi seçim dönemi arifesinde ilçemin seçmenlerinin iradesini hiçe sayarak, ilçe seçmenleri tarafından seçilen il genel meclis üyesini ihraç etmek istemişlerdir. Seçmenin iradesini hiçe saymışlardır. Bende kendilerine içip içip gelip burada adaylarımızı belirleyemeyeceklerini söyledim. Bir il Başkanı toplantı düzenlediği ilçelere ne hakla alkollü gelir. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyaseti içki masalarında yapmayalım talimatını hatırlattım. Bu şekilde belirlenen insanların ilçemize ne faydası olacaktır dedim. Beni daha sonra partiden ihraç etmek istedi. İl ve İlçe yönetiminin düzenlediği kumpasa il disiplin kurulu da destek verince partiden ihraç edilmem için aldıkları kararı Genel Merkeze gönderdiler. İl ve İlçe Merkez Başkanlığı ilçemizde sorunlar ortaya çıkarmaktadır. İl yönetim Başkanı Ahmet Turan Temel’in önündeki yerel seçimleri hesaplamadan genel seçimlerde nasıl milletvekili olurum hesabı ile ilçelere sürekli darbe üstüne darbe vurmaktadır. Yerel seçimlerde nasıl başarılı olurum düşüncesi ile değil de ne yaptığı belli olmadan ilçelere atama yoluyla adaylar göstermektedir” ifadelerini kullandı.

ATMACA GENEL MERKEZ YÖNETİCİLERİNE SESLENDİ

Yaşanan olayların son derece üzücü ve seçmenlerin güvenini sarsacak bir durum olduğunu aktaran Atmaca, “Buradan Genel Merkezimizdeki yöneticilere sesleniyorum. Sürekli il ve ilçelerde birilerine yetki vererek her hangi bir denetim yapılmadan ilçeleri seçim arifesinde küçük duruma düşürerek oylarımızı kaybederek küçülüp gidiyoruz” dedi.

Biran önce İl ve İlçe Başkanlarına el atıp yapılan faaliyetlerin araştırılmasını talep de eden Atmaca, “Cumhuriyet Halk Partisi olarak büyümek, yerel ve genel seçimlerde başarılı olmak istiyorsak atama olarak gönderilen il başkanları ilimize ve ilçemize hizmet etmiyorsa gerçekten bu kişilerin partiden ihraç edilmesi kanaatindeyim. Bu insanlar bize zarar veriyorlar. İlçelerde kadrolaşmaya gidiyorlar. Önümüzde yerel seçimler olması nedeniyle partimin zarar görmemesi için farklı konular hakkında da açıklamalar yapmak istemiyorum. Herhangi bir neden ve gerekçe olmadan partiden neden ihraç edilmek istediğimi ise anlamıyorum” şeklinde konuşmasını sonlandırdı.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”