Gemerek mutlu sona 2020’de kavuşacak 

Gemerek mutlu sona 2020’de kavuşacak

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından Sivas’ta inşa edilen Gemerek Kartalkaya Barajı İnşaat’ında çalışmalar devam ediyor. Kartalkaya Barajı’nın tamamlanmasının ardından, sulama projesinin de faaliyete geçmesi ile birlikte 37 bin 990 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak.

Gemerek mutlu sona 2020’de kavuşacak
Gemerek mutlu sona 2020’de kavuşacak Sivas Memleket
Bu içerik 349 kez okundu.

SÜMEYRA DENİZ

Sivas’ın Gemerek İlçesi’nde inşaat çalışmaları devam eden Kartalkaya Barajı’nın tamamlanmasının ardından, sulama projesinin de faaliyete geçmesi ile birlikte 37 bin 990 dekar zirai arazi modern sulama sistemine kavuşacak. Kartalkaya Barajı, Gemerek Kartalkaya Köyü sınırları içerisinde Kasımbey Çayı üzerinde bulunuyor. Merkezi kil çekirdekli kaya dolgu tipinde inşa edilen barajın temelden yüksekliği  83 metre, depolama hacmi ise 33,16 milyon metreküp olarak tesis edilecek. Proje kapsamında; 490 metre derivasyon tüneli, dolusavak, rölakasyon yolları, 2 adet batardo, gövde sıyırma kazısı, enjeksiyon ve 3.326.662 metreküp dolgu imalatı yapılacak. 

Çiftçiler Aynı Topraklardan Daha Fazla Gelir Elde Edecek

Barajın sulama projesi de tamamlanarak hizmete alındığında 37 bin 990 dekar zirai araziyi suya kavuşturarak bölgedeki çiftçilerinin aynı topraklardan çok daha fazla ürün elde etmeleri sağlanacak. Ayıca proje ülke ekonomisine yıllık 16,7 milyon TL katkı verecek.

15 BAŞBAKAN GÖRDÜ

Sivas’ta 1970 yıllardan itibaren düşünülen Kartalkaya Barajı ile ilgili ilginç istatistikler de gün yüzüne çıktı. Türkiye Cumhuriyeti siyasi tarihinde 15 farklı isim, tam 22 kez Başbakanlık görevine geldi. Kartalkaya Barajı, en son olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun döneminde yeniden gündeme alınarak ilk ödeneği aktarılmıştı. Baraj şu an inşaat durumunda Kartalkaya Barajı ile 38 bin dekar tarım arazisinin sulanması hedefleniyor.

GEMEREK YAKLAŞIK 50 YILDIR BU BARAJI BEKLİYOR

Gemerek ilçesinin tarihinde aldığı en büyük kamu yatırımlarından biri olacak olan Kartalkaya barajının 2020 yılında tamamlanması ve 38 bin dekar alanın sulanması hedefleniyor. Ayrıca Proje ile birlikte 737 kişi iş imkânına kavuşacak. Bölgenin kalkınmasına önemli bir etki yapacak olan proje ile sulu tarıma geçilmesinin ardından yetiştirilen ürünlerin verimi ve çeşitliliği artacak.

 

Gemerek mutlu sona 2020’de kavuşacak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”