“Asgari ücret net 2 bin 350 TL olmalı” 

“Asgari ücret net 2 bin 350 TL olmalı”

“Asgari ücret net 2 bin 350 TL olmalı”
“Asgari ücret net 2 bin 350 TL olmalı” Sivas Memleket
Bu içerik 433 kez okundu.

YÜKSEL MENEKŞE

Ulaştırma ve Demir yolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker, asgari ücretin net 2 bin 350 TL olması gerektiğini belirterek, “Asgari Ücret Tespit Komisyonu asgari ücret belirlerken çalışanların kira, elektrik, su, doğalgaz, ulaşım, eğitim daha da önemlisi gıdaya gelen zamları dikkate alması gereken en az yüzde 30’luk zamma göre belirlemesi gerekir. Yani bu zamlara göre hesaplarsak asgari ücretin net 2 bin 350 tl olması gerekir” dedi.Asgari Ücret Tespit Komisyonuna Sendika olarak öneride bulunan Peker, “Bu ücreti belirlerken masa başında değil de bir asgari ücretlinin evine giderek nasıl yaşamını idame ettiklerini görerek belirlenmelidir. Yaklaşık 7 milyona yakın çalışanı ilgilendiren, bin 630 lira olan şu an ki zam sadece gıda giderine yetmektedir. Bunu görmemezlikten gelemeyiz. Zaten asgari ücrete tabi çalışanların hemen hemen hepsi ek iş yapmaktadır.Ülkemizin kültürel değerlerini sarsan ve sosyo- ekonomik dengeyi bozan mülteci göç sonrası yer edinen göçmenlere ayrılan ödeneğin, gece gündüz demeden çalışan öz evlatlarımıza asgari ücretli ile hayatta kalma mücadelesi veren insanımıza ayrılması gerekmektedir. Milyonlarca asgari ücret çalışanı Açlık sınırında ücret aldıklarını düşünürsek bu konu sosyal görüşten daha ziyade vicdani olarak değerlendirilmeli ve insanca yaşanacak ücret takdim edilmeli.Asgari  Ücret belirleme komisyonuna buradan çağrımız Brokratik yolla değil vicdanınızla karar verin” dedi. 

KADRO MESELESİ ÇÖZÜM BEKLİYOR

Ulaştırma ve Demir yolu Çalışanları Sendikası Genel Başkanı Abdullah Peker,ayrıca TCDD ve Bağlı Ortaklılarda  (Tüdemsaş Tülomsaş Tüvasaş)  Bünyesinde Taşeron olarak çalışan binlerce kişinin kadro meselesi halen çözüme ulaşmadığını, Çalışma Bakanlığı’ndan konuyla ilgilenmesini beklediklerini kaydetti.

 

“Asgari ücret net 2 bin 350 TL olmalı”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”