Yıllardır atıl bekleyen Milyon TL’lik yatırım Sivas’a kazandırılacak 

Yıllardır atıl bekleyen Milyon TL’lik yatırım Sivas’a kazandırılacak

Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, yıllardır atıl bekleyen ve odaları tarafından milyonlarca lira kira ve güvenlik parası ödenen Fuar Kongre Merkezi’nin boş binasının Sivas’a kazandırılması için Vali Salih Ayhan’dan talepte bulundu. Vali Salih Ayhan ise Fuar Kongre Merkezi’ndeki irtifa hakkının yeniden Özel İdareye devredilmesi halinde yapılacak ortak proje ile bu alanın Sivas’a kazandırılacağı müjdesini verdi.

Yıllardır atıl bekleyen Milyon TL’lik yatırım Sivas’a kazandırılacak
Yıllardır atıl bekleyen Milyon TL’lik yatırım Sivas’a kazandırılacak Sivas Memleket
Bu içerik 340 kez okundu.

MEHMET TIRPAN

Göreve ilk geldiği günden itibaren neredeyse ayak basılmadık yer bırakmayan Vali Salih Ayhan, bu kez Sivaslı sanayici ve iş adamları Ticaret ve Sanayi Odası’nda bir araya geldi. Vali Salih Ayhan, ilk olarak  Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Mustafa Eken'i makamında ziyaret etti. Vali Ayhan, Eken ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarı diledi. Vali Ayhan, daha sonra odanın meclis üyeleri ile bir araya geldi.Sivas'taki beklentileri ve sıkıntıları bildiğini söyleyen Vali Ayhan, "Tabi ki bu durumda insanın sorumluluğu daha da artıyor. Göreve başladığımız ilk günde söyledik; yükselmedik, yüklendik. Milletin derdini, yükünü taşıdıkça Cenab-ı Allah insanın gönlünü açıyor. Bu yolda koşarken, hep beraber koşmamız lazım. Sivas'ı sürekli kan kaybeden, göç veren bir il kimliğinden sıyırmamız lazım. Sizlerin de desteği ile markaları olan, üreten ve göç alan bir il konumuna getirmemiz lazım. Birlikte düşüneceğiz, birlikte karar vereceğiz ve ortak bir şehir rotası belirleyeceğiz. İstişarenin ruhuna uygun şekilde hareket edeceğiz" dedi.

“SİVAS’IN KALKINMASI İÇİN “ORTAK ŞEHİR” ROTASI BELİRLENECEK”

Planlı ve programlı bir şekilde hareket edeceklerini kaydeden Vali Ayhan, "Bir yol haritamızın olması lazım. Biz neyi istiyoruz, ne yapmamız lazım, kimlerle yapacağız? Sistematik bir kurgumuz olacak. Ana başlıkları ve ana konularımız olacak. Sivas'ı 3-5 kişinin kısır vizyonuna hapsetmeden, yoğun ve nitelikli bir katılımla gerçekleştireceğimiz çalıştay ile kamuoyuyla paylaşacağımız bir çalışmamız olacak. Bir pusulamızın, bir vizyon belgemizin olması lazım. Bununla ilgili; kısa, orta ve uzun vadede yapılacakların yol haritasını ortaya koyacağız. Bu vizyon belgesinde herkesin düşüncesini alarak rotamızı çizeceğiz. Bu başlıkların altını iyi dolduracağız. Ben Sivas valisi olarak buna talibim ama bunu hep beraber yapacağız ve dertleneceğiz. Dertlenmediğimiz zaman bunların olması mümkün değil. Hepimizin Sivas'ın menfaatleri için çalışması lazım. Bizim penceremizden göremediğimiz bazı hususları siz kendi pencerenizden gösterin bizlere. Samimi olacağız ve bu şekilde ortak akılla şehrimiz için çalışacağız" ifadelerini kullandı. TSO Başkanı Eken ise, ziyaretinden dolayı Vali Ayhan'a ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, "Valimizin Sivas'a gelmesi bizim için bir şanstır. Kendisi Sivas'ı ve bizleri çok iyi tanıyan birisi. Geldiği ilk günden itibaren hiç durmuyor. Bizler de valimiz gibi çalışırsak çok güzel şeyler ortaya çıkartacağız. Birlik ve beraberlikle bu işlerin olacağına inanıyoruz" dedi.

BAŞKAN EKEN; SİVAS İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Toplantıda konuşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, ziyaretinden dolayı Vali Ayhan'a teşekkür ederek, "Valimizin Sivas'a gelmesi bizim için bir şanstır. Kendisi Sivas'ı ve bizleri çok iyi tanıyan birisi. Geldiği ilk günden itibaren hiç durmuyor. Bizler de valimiz gibi çalışırsak çok güzel şeyler ortaya çıkartacağız. Birlik ve beraberlikle bu işlerin olacağına inanıyoruz. Bir ilin Valisi, şehrin dinamikleriyle, işadamlarıyla bir araya gelirse şehrin sorunlarının çözüleceğine inanıyoruz. Çünkü bu salondaki insanlar 100 bin kişiye istihdam sağlıyor. Bizler yüz bin kişilik bir aileyiz. Sivas ile ilgili bir karar alınacağı zaman bizlerin yok sayılmamasını istiyoruz. Sayın Valimiz de geldiğinden beri söylüyor, her zaman birlikte olacağız, istişare edeceğiz diye. Teşekkür ediyoruz" dedi.

 

SİVAS TEŞVİKTE 6. BÖLGEYE ALINMALI

Sivas’ın teşviklerde 6. Bölgeye alınması gerektiğini vurgulayan Başkan Eken, şöyle konuştu: “TSO olarak, başından beri yürüttüğümüz teşviklerde 6. Bölgede olmamız konusunda hazırladığımız dosyayı Sanayi Bakanımıza teslim ettik. Özellikle Sivas’ın Demirağ OSB’de hak ettiği yatırımları alabilmesi için 140 milyona ihalesi yapılan alt bir yıl sonra yapısı bitiyor. Yatırımlardan yeterince faydalanabilmemiz için teşviklerden 5 veya 6. Bölge kapsamına alınmamız gerekiyor. Hükümetimizin bu sorunu kısa zamanda çözeceğine inanıyoruz” dedi.

7 BİN İŞ ADAMININ PARASINI BOŞ BİNAYA YATIRIYORUZ

Fuar Kongre Merkezi’nin Valilik aracılığıyla hayata geçirilmesini talep eden Başkan Eken, “3,5 milyon lira kira ve güvenlik parası verdik. Bu yıl artarak 441 bin liraya yükselen kirayı da ödedik. Bu meclisin 7 bin iş adamının parasını boş binaya yatırıyoruz. Bu bizi çok rahatsız ediyor. Burası bir yıl daha devam ederse 600-700 bin lira daha gidecek. Sizin önderliğinde bu alanı yılbaşından sonra çözüme kavuşturursak, hem bu yükten hem de projenin sizler aracılığıyla Sivas’a kazandırılmasından mutlu oluruz. Bu konuda sizden destek istiyoruz” şeklinde konuştu. Vali Salih Ayhan ise Fuar Kongre Merkezi’ndeki irtifa hakkının yeniden Özel İdareye devredilmesi halinde yapılacak ortak proje ile bu alanın Sivas’a kazandırılacağı müjdesini verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”