“Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır” 

“Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır”

Vali Salih Ayhan, Hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını belirterek, her sağlıklı bireyin de birer engelli adayı olduğu belirterek, “Kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve Sivas Valiliği olarak bizler de, Sivas’ı her alanda olduğu gibi ‘Engelli Dostu Şehir’ olma noktasında da ulusal ve uluslararası düzeyde hak ettiği konuma taşıma azim ve kararlılığımızı devam ettirmekteyiz” dedi.

“Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır”
“Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır” Sivas Memleket
Bu içerik 201 kez okundu.

 

SÜMEYRA DENİZ

Vali Salih Ayhan ve il protokolü, '3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ münasebetiyle Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü tarafından düzenlenen akşam yemeğinde, şehrimizde ki engelli vatandaşlarımızla ve aileleriyle bir araya geldi.Vali Salih Ayhan, burada yaptığı konuşmada; "Sizlerin sevincine, derdine ortak olmak; ailelerimizin duasına muhatap olmak en büyük dileğim ve hedefim. Sosyal devlet ilkesinin gereği olarak sizlerin hayatını kolaylaştıracak her türlü adımı atarak pozitif ayrımcılık yapacağız. Sadece bir gün değil 365 gün boyunca bizim en değerlimiz sizler olacaksınız” dedi.Devletin, reform niteliğinde geliştirdiği birçok kampanya ve projelerle, engelli vatandaşların daha müreffeh yaşamaları, üretken ve aktif fertler olarak toplum hayatında yer almaları için çaba gösterildiğini vurgulayan Vali Ayhan, özel gereksinimli bireylerin yetenekleri ve birikimleri doğrultusunda başarılara imza atmaları için bütün imkânların seferber edildiğini kaydetti.

“ENGELLİ DOSTU ŞEHİR”

Hiçbir engellinin durumunun kendi seçimi olmadığını belirterek, her sağlıklı bireyin de birer engelli adayı olduğu söyleyen Vali Salih Ayhan; “Kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve Sivas Valiliği olarak bizler de, Sivas’ı her alanda olduğu gibi ‘Engelli Dostu Şehir’ olma noktasında da ulusal ve uluslararası düzeyde hak ettiği konuma taşıma azim ve kararlılığımızı devam ettirmekteyiz. Bu kapsamda ilimizde yaklaşık olarak 6 bin aileye engelli evde bakım ücreti ödenmekte, Özel Bakım Merkezlerinde 760 engelliye yatılı bakım hizmeti verilmekte, yüzde 40 ve üzeri engelli olanlar için engelli kimlik kartı çıkarılmakta ve engelli aylığı bağlanmaktadır” ifadelerine yer verdi. Konuşmasının devamında Vali Ayhan; “Engelli vatandaşlarımızı Allah'ın topluma, biz idarecilere birer emaneti olarak kabul ediyor; onların, yaşama sevinciyle hayata sarılmaları, geleceğe güvenle bakmaları, hayatın her alanında varlık göstermeleri, bakımları, barınmaları, eğitimleri, rehabilitasyonları ve istihdamları için devletimizden aldığımız güçle ve tüm gayretimizle çalışıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, engelsiz bir dünya için herkesi en üst düzeyde sorumluluk üstlenmeye davet ediyor; sosyal yaşamın bir parçası olmalarının önündeki engelleri azimle, inançla aşan engelli vatandaşlarımızın, ailelerinin ve onların dertleriyle dertlenen, sevinçlerini paylaşan tüm Sivaslı hemşehrilerimin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü tebrik ediyorum. Tüm engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat diliyorum.” şeklinde konuştu. Program sonunda engelli bireylerin ve ailelerinin 'dede' diye benimsediği Prof. Dr. Recep Toparlı'ya ve' baba' diye sevdiği Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın'a Vali Salih Ayhan tarafından plaket takdim edildi.

“Her Sağlıklı İnsan Bir Engelli Adayıdır”
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500

sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop sex shop vibrator vibrator vibrator izmir sex shop izmir sex shop ankara sex shop ankara sex shop antalya sex shop penis pompasi penis pompasi gaziantep sex shop sex shop gaiantep gaziantep sex shop sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri sinop otelleri

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
"Anadolu Tarih ve Kültür Birliği Buluşmaları"
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”
“Yeni hastane ile ilgili problem yok”